Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 16-01-2021, 18:43   #116
Pipboy79
Majster Cziter
 
Pipboy79's Avatar
 
Reputacja: 1 Pipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputację
Cytat:
Isabella i Iolanda rozmawiają wieczorem w tej turze, ale prawie już skończyliśmy - możemy tez jako retrospekcję wrzucić.
- Ok to jak skończycie to wrzucajcie. Ogólnie im prędzej tym lepiej. Ale jbc to ja siadam do posta bo jak rozumiem to co piszecie do osobna scenka nie związana z pozostałymi.


Cytat:
Swoją drogą, skoro to scena między npc a npc, to trzeba to rozpisywać? Ja bym dał to w łapki miszcza, a niech on potem opowie ustami npc
- Zbyt ogólne pytanie. Więc i odpowiedź by była palcem po wodzie pisana. Zależy jak leży. Czyli rozstrzygać się będzie indywidualnie na daną scenkę.


Cytat:
Z tego co się orientowałem, to w Porcie Wyrzutków są tylko Staroświatowcy... dość nietypowe, muszę powiedzieć, bo też port z tego co się orientuję stary nie jest... a jeśli to półdzikuska, czyli krew mieszana... ale wtedy pierwsi przybyli musieli by ją zmajstrować... a amazonki raczej się tu nie zapuszczają... no i kwestia wieku... no i zagadka jak się rozmnażają dziukuski też by była rozwiązana...

...a sama dzikuska na aukcji nie byłaby aż tak wielkim show.

- Zależy co rozumieć, że "Port jest niedawno". Jakby nie patrzeć miasto ma już ponad pół tysiąca lat. Może przy miastach ze Starego Świata to nie tak dużo ale z perspektywy ludzi i nieludzi no to już jednak nie tak, że wczoraj je zbudowano.

- A port to kocioł kultur wszelakich. Od Norsci przez Arabię i to co pośrodku. A pojedyncze przypadki mogą być kto wie skąd. Więc zależy od definicji co kto sobie już uzna za Stary Świat a co nie. Skrót myślowy jest stąd taki, że w mieście nie ma tubylców. Czyli Jaszczuroludzi, Amazonek i Pigmejów. Bo te nacje są z Lustrii. A ci co przypłynęli zza ocenu omownie nazywam staroświatowcami.



Cytat:
Dlatego poprosiłbym Pipa o jasne wytłumaczenie tej sytuacji, bo nie widziałem tej postaci w ściądze. Jest na tyle ciekawa i wręcz z mojego punktu obserwacji niemożliwa, że aż intrygująca... intrygująca, ale jednocześnie niebotycznie rozczarowująca.
- Dzikuska nie jest równoznaczne z Amazonką. Zwłaszcza tak wyrwane z kontekstu. W tym wypadku Mama Solagne to pomocnicza postać z jednej z KP. Nie zdążyłem przepisać wszystkich postaci pomocniczych z wszystkich KP do głównej ściągi. Zwłaszcza tych jakie nawet nie były wspomniane w postach nie mówiąc o scenkach z nimi. Generalnie jednak Amazonki nie mają monopolu na bycie uznawanymi za dzikuski przez staroświatowców.



Cytat:
Inaczej, skąd indziej jak nie z Starego Świata? To Port Wyrzutków. No i jawnie było pisane, że z amazonkami nie da się dogadać. Co więcej, one nie zapuszczają się tu, a my tam. Więc pytanie skąd potomkini amazonki w porcie? Chyba nie przylazła taka by urodzić i zostawić dziecko, bo po kiego? To by oznaczało mieszanie się dwóch, jak już ustaliliśmy odrębnych i obcych sobie kultur. Kultur które są dla siebie mitem, legendą i jednym wielkim nieporozumieniem. Samo mieszanie zakłada koegzystencję i wymianę informacji w tym języka i praktyk, a wiemy, że mieszkańcy Portu delikatnie mówiąc są kalekami w sprawach Nowego Świata.

- To tylko i wyłącznie Twoja własna, subiektywna interpetacja z wyrwanej z konteksu postu innego Gracza. Miej (i reszta) to na uwadze.
 
__________________
MG pomaga chętniej tym Graczom którzy radzą sobie sami

Jeśli czytasz jakąś moją sesję i uważasz, że to coś dla Ciebie to daj znać na pw, zobaczymy co da się zrobić
Pipboy79 jest offline