Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 20-01-2021, 20:34   #106
Gladin
 
Gladin's Avatar
 
Reputacja: 1 Gladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputację

Wszystko to zdarzyło się, zanim zdążyli spokojnie wrócić do karczmy i się dłużej rozmówić.

Rozmowie przysłuchiwał się z ubocza. Po części dlatego, iż nie był poddanym cesarza. Po części dlatego, iż do rozmowy ze szlachetnie urodzonymi nadawał się bardziej Konrad. Ale po części, a może głównie, dlatego, iż na kimś, kto rozmawiał z bogiem, ten człowiek nie robił żadnego wrażenia. Był po prostu wysłannikiem syna cesarza. Głupiec nie wiedział, że zaraza już dotarła wraz z nimi do Altdorfu i wszystkie jego tytuły i majątki nic nie znaczą.

Gdy w końcu zostali sami, zwrócił się do Petera.
- Rozmawiałem z antykwariuszem. Tym, który miał wycenić naszyjnik dla Katriny - zaczął. - Polecił mi, aby poczytać księgi niejakiego Krentzena. O symbolice. Ponoć jest tam coś o jakiejś wieży. Nie wiem, czy to wieża z naszych snów. Ale lepszego tropu nie znalazłem. Może moi bracia na coś wpadną. Jest ponoć jakieś proroctwo o trzech księżycach, ale to może być proroctwo Gotleiba - przerwał.

- Rozumiecie coś z tego? - zwrócił się do reszty, nawiązując do niedawnego spotkania. - Kto i po co miałby sobie zawracać głowę akurat nami, do zbierania informacji o Celestiumie. Nadajemy się do tego jak miecz na grzebień - pokiwał głową ze zdumieniem. - Ale i tak chcieliśmy go odwiedzić i zadać mu parę pytań, nie?

Później, przed udaniem się na spoczynek, dodał jeszcze, że chce odwiedzić kapłanów Morra. Spotkał kilku z nich, gdy poszukiwał ciała Katriny.
- Oni chyba powinni też wiedzieć o tym, co zdarzyło się w Nuln - tłumaczył towarzyszom. Będzie jednak musiał się postarać dotrzeć do kogoś wyżej w hierarchii, niż poprzednim razem. To, co przekazał Anzelmus i to co wie on sam, Bladin, może jakoś pomogą miastu. Ludziom. Kapłanom. A może morryci akurat coś wiedzą i o pladze i o trzech księżycach.
- Przy okazji zapytam ich też o Celestiuma. A potem może znowu odwiedzę antykwariusza. O Celestiuma go jeszcze nie pytałem. Może też coś ciekawgo powie o Weinerschlossie i młodym Lutipoldzie? Ktoś chce mi towarzyszyć?

Planował też o całą trójkę wypytać Grunnera, ale tam to lepiej udać się samemu.


 

Ostatnio edytowane przez Gladin : 21-01-2021 o 08:42.
Gladin jest teraz online