Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 22-01-2021, 14:20   #174
Pipboy79
Majster Cziter
 
Pipboy79's Avatar
 
Reputacja: 1 Pipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputację
Cytat:
Skoro jest tak mówisz i oznajmiasz to jako aksjomat to nic mi innego nie przychodzi jak to zaakceptować, prawda?
- Tak. Bo musimy grać na jakichś zasadach.



Cytat:
Nie mniej, to, że jest różnica w Randze, nie znaczy, że niższe Rangi będą szanować wyższą. Porty Wyrzutków to port... cóż, wyrzutków, a wyrzutki raczej nie przepadają za tymi co się chełpią swoją pozycją...
- Rangą nie trzeba się chełpić. Rangę się po prostu ma. I wraz ze wszystkimi do tego przypisanymi prawami, obowiązkami i zasobami. Tak po prostu.


Cytat:
Skoro już wyszła sprawa z Rangą to zauważę, że praktycznie nie ma możliwości wiedzieć kto jaką ma rangę jeśli jej nie obwieści. Stąd de Rivera, wcześniej bardzo pozytywnie nastawiony stał się sprzecznością kiedy zareagował na propozycję Friedricha. Nie zna jego rzeczywistej Rangi. Friedrich nikomu o niej nie mówił otwarcie. Dla wszystkich jest Wędrownym Czarodziejem... co z tego, że dochód ma Rangi 2?
- No waszmość chyba żartować raczysz. Takim nieśmiesznym żartem Jak to nie widać Rangi? Widać, widać. Może nie dokładnie co do punktu ale mniej wiecej widać. Zwłaszcza w miejskim środowisku gdzie postacie nie są od wczoraj. Każdy ma też jakieś wyobrażenia i oczekiwania jak słyszy "kapłan", "baron", "rycerz", "skryba" czy "kowal". To tak jakoś pozwala całkiem nieźle mieć świadomość z kim ma się do czynienia. Do tego kwestia ubioru, eskorty, orszaku, miejsca zamieszkania, plotek itd.

- A co do reakcji różnych osób na daną postać to Ranga to tylko jeden z elementów. Dość istotny ale nie przesądzający sprawę. Ważne jest też zachowanie się postaci oraz okoliczności sceny.




Cytat:
Jak dla mnie to właśnie oznacza różnica rang i po to jest zrobiona. Nikt nikomu nie przeszkadza chwalić się rangą i jej używać, bo to chyba cecha postaci, jak skill czy umiejka np. No i brak szacunku do rangi wyższej - nie wiem czy mądre byłoby jawne okazywanie braku szacunku wicehrabinie, czy de Rivierze, o Ambrosio nie wspomnę tylko dlatego, że to Port Wyrzutków. Ale jeśli tak twierdzisz, to z chęcią poczytam jak Ci poszło
- Jest jeszcze kwestia czy chodzi o cichotwardzielowanie i obgadywanie kogoś za plecami czy jawne lekceważenie postaci.
 
__________________
MG pomaga chętniej tym Graczom którzy radzą sobie sami

Jeśli czytasz jakąś moją sesję i uważasz, że to coś dla Ciebie to daj znać na pw, zobaczymy co da się zrobić
Pipboy79 jest offline