Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 22-01-2021, 15:23   #125
Ombrose
 
Ombrose's Avatar
 
Reputacja: 1 Ombrose ma wspaniałą reputacjęOmbrose ma wspaniałą reputacjęOmbrose ma wspaniałą reputacjęOmbrose ma wspaniałą reputacjęOmbrose ma wspaniałą reputacjęOmbrose ma wspaniałą reputacjęOmbrose ma wspaniałą reputacjęOmbrose ma wspaniałą reputacjęOmbrose ma wspaniałą reputacjęOmbrose ma wspaniałą reputacjęOmbrose ma wspaniałą reputację
Qwerty cieszył się, że wylądował w pokoju z Navaho. Mniej z obecności dzikiego psa, który go tak przestraszył tuż po pobudce. Wnet jednak przyzwyczaił się do czworonoga. To było trochę zastanawiające, że ludzie łatwiej ufali istotom innego gatunku niż sobie nawzajem. Ale jak najbardziej logiczne. Gangrel również należał do jednego z Niskich Klanów i naturalnie zyskał sobie tym przychylność Malkaviana.

Ten siedział w fotelu z nogami założonymi na siebie. Ubrania od Tony’ego nie były zbyt drogie lub luksusowe, ale nawet w nich wyglądał jak model. Zupełnie nie był tego świadomy, ale nie miało to żadnego znaczenia. Pisał w notatniku, który zabrał ze sobą z domu Jake’a. Powoli. Pozwalał pytaniom napływać do głowy. Niestety Spokrewnieni nie dysponowali perfekcyjną, fotograficzną pamięcią. A może to i dobrze. Katowaliby się złymi wspomnieniami jeszcze bardziej niż teraz to robili.

Cytat:
Napisał NOTATNIK
- Czy w czasie remontu na Bankstreet odkryto w ruinach przedwojennego imperium coś poza naszymi sarkofagami? Zadzwonić do muzeum, które było odpowiedzialne za prace remontowe?
- Czy wiadomo, gdzie jest pater Thomas? Czy Valerius, Stwórca Księżnej Anny będzie na balu?
- Co zyskała Księżna Anna na związaniu Londynu z Camarillą, skoro wcześniej była drugim seneszalem Mitry? Nie powinna chcieć tego samego, co jej zmarły przywódca? A więc niezależności? Może była po prostu za słaba, aby utrzymać władzę. Jeśli tak, to kto jest prawdziwym Księciem Londynu? Archont? Egzekutor? Anna może być tylko szarą eminencją… Chyba że jej lojalność nigdy nie była przy Mitrze. To ona najwięcej zyskała na jego śmierci. Stawia to ją w złym świetle. Potencjalne zagrożenie.
- Czy wiadomo, jak wygląda gliniana pieczęć Anny, artefakt Mitry? Znajdzie się jakieś zdjęcie? Pobożne życzenie…
- Gdzie znajduje się ciało Mitry?
- Czy możemy znaleźć jakieś księgi naszego kultu, w którym byłby opis rytuału wymazania pamięci? Wciąż ciekawi mnie, dlaczego mielibyśmy uznać to amnezję za dobry pomysł. Tu musi być mocniejszy wątek.
- Kim jest dziwna kobieta, która śledziła Kathe Catherine i Spoona?
- Moja dziwna fascynująca zapalniczka
- Kto pozostawił nasze podobizny w banku krwi? Bank krwi należy do Księżnej, czy do innej frakcji? Bez wątpienia spodziewano się naszej pobudki. Tylko kto dokładnie się spodziewał? Komu zdają relację pracujący tam ludzie? Do tej pory nie pić krwi z worków! Kto wie, co w niej jest.
- Cyril Masters, szeryf. Kim jest?
- Bratva, Jakuza? (Spoin Spoon wspomniał o nich)
- Scarlett, sekretarka Anny. Impreza w Shard, nowym budynku w centrum. Pojutrze bal w Elizjum.
- Nosferatu Daria w Mortlake Theater, wykonywała kilka zleceń dla Gwendlin Gwendlyne Gwen.
- Ogarnięcie przestrzeni wokół Elizjum + jego planów architektonicznych.
- Pani Scarlett? - zapytał Qwerty. - Proszę się jeszcze nie rozłączać. Mam kilka pytań. To cudowne, że wszyscy jesteśmy zaproszeni przez Księżną Annę. To wspaniały zaszczyt i ogromna przyjemność. Skoro jednak Księżna Anna zaprosiła nas, to musiała wiedzieć o tym, że jesteśmy… w obiegu. Czy mogę zapytać, skąd ta informacja dotarła do niej? Czy istnieje możliwość spotkania się z nią dzisiaj, jeszcze przed jutrzejszym balem? Była wysoko postawionym seneszalem w kulcie Mitry. Spotkanie znajomej twarzy rozgrzałoby nasze serca. Jak pani zapewne się spodziewa, jesteśmy nieco zdezorientowani nowym światem i spotkanie Księżnej byłoby z jej strony wielką łaską oraz gestem dobrej woli. ZWłaszcza biorąc pod uwagę wspólną przeszłość oraz niefortunną śmierć Mitry. Czy mogłaby pani przekazać pani Annie propozycję spotkania? Poczekam na telefon z informacją zwrotną - Qwerty mówił, kreśląc kółka w notatniku. - Chcielibyśmy dowiedzieć się również nieco na temat muzeum, które prowadziło prace remontowe na terenie dawnego mitreum. Zdziwiłoby mnie, gdyby Księżna nie wiedziała o tym przedsięwzięciu… albo nie wiedziała jako Seneszal co zostanie znalezione przez archeologów. Czyżby to ona zleciła prace muzeum? A przynajmniej ich nie przerwała, co jest wielką uprzejmością z jej strony… - Uiop odchrząknął. - Chcielibyśmy również porozmawiać z odgórnymi przedstawicielami Camarilli na terenie Londynu. Czy rezyduje tu Archont współpracujący z Księżną? Obecność ambasadora z Wiednia nie byłaby niczym zaskakującym. Interesuje mnie również informacja na temat pozostałości po Mitrze. Wiadomo, że dla wszystkich Spokrewnionych to prawdziwa relikwia i testament mocy Kaina. Czy możliwe jest ujrzenie PRadawnego, nawet jeśli nie jest w najlepszej… niestety… formie? - Uiop westchnął. - Czy wiadomo coś o zagrożeniach w mieście? Czy Księżna Anna prowadzi obecnie wojnę z wrogami Londynu lub Camarilli, których powinniśmy się wystrzegać? Mam też jeszcze jedno pytanie. Czy w okolicy są jakieś banki krwi, należące nieoficjalnie lub oficjalnie do Księżnej, z których moglibyśmy skorzystać i w których bylibyśmy miłe widziani? Przepraszam za natłok pytań, ale sama pani rozumie. Jesteśmy trochę jak dzieci. Nieśmiali neonaci mający nadzieję odnaleźć się z powrotem w świecie mroku. Przepraszam za patetyczne określenie.

Kiedy Scarlett przestała mówić i połączenie dobiegło końca, Uiop wykręcił numer Jake’a.
- Hej, to ja, Quentin. Mam takie pytanie. Jeśli chciałbym uzyskać plany budynku w centrum Londynu, to gdzie miałbym je znaleźć? Czy jest jakaś... ta, no... internetowa ewidencja? Albo jakieś archiwa administracyjne miasta, w których przechowywaliby takie dokumenty, nawet jeśli strzeżone? To bardzo ważne.
Uiop chciał wiedzieć wszystko o budynku, w którym znajdował się Shard. Interesowały go puste miejsca w planie, gdzie mogłyby znajdować się tajemne pokoje i apartamenty. Poza tym chciał znać wszystkie ewentualne drogi ewakuacji. Sytuacja w magazynie nad Tamizą nauczyła go, jak ważne jest odpowiednie przygotowanie. Czy może raczej przypomniała mu o tym.

Po skończonej rozmowie Qwerty zwrócił się do pozostałych obecnych tutaj współpracowników.
- Nie pijcie z tych worków krwi, być może czekały tam na nas… A więc mogą być potencjalnie w jakiś sposób skażone. Przechodząc do kolejnego punktu… Kielich jest problemem. Nie mamy bezpiecznego miejsca, w którym możemy go ukryć. Najchętniej wziąłbym go z sobą na bal, ale to byłoby potencjalnie jeszcze bardziej niebezpieczne. Jakikolwiek bagaż mógłby przykuwać uwagę. Planuję przez trzy godziny kluczyć po Londynie tak, aby zgubić ewentualny ogon. Wezmę kilka ubrań na zmianę, stworzę z materiału również bandanę, którą przykryję włosy w pewnym momencie dla lepszego przebrania. Następnie udam się gdzieś pod Londyn i ukryję artefakt w ziemi pod wybranym drzewem. Taki mam plan. Jednak kielich to wartość nas wszystkich, a nie tylko moja. Dlatego chciałbym uzyskać waszą pełną zgodę na tę czynność, zanim się jej dopuszczę.

Następnie Qwerty podniósł kolejny temat.
- Po wykonaniu tego zadania planuje podjechać pod Shard i obejrzeć go dobrze. Jeśli to Elizjum, to może będzie otwarte dla nas każdej nocy. Chcę wiedzieć, czego się spodziewać. Jeśli zostanie trochę czasu, to udam się na miejsce wykopalisk. Chce obejrzeć ruiny starego mitreum, z którego zostaliśmy wykopani. Może znajdzie się coś ciekawego. Poza tym pragnąłbym również udać się do Mortlake Theater i porozmawiać z Darią. Nie wiem, czy uda mi się to wszystko w jedną noc, więc moglibyśmy się ewentualnie podzielić zadaniami... - zawiesił pytająco głos.
 

Ostatnio edytowane przez Ombrose : 22-01-2021 o 15:27.
Ombrose jest offline