Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 24-01-2021, 18:52   #774
Pipboy79
Majster Cziter
 
Pipboy79's Avatar
 
Reputacja: 1 Pipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputację
Cytat:
Tome of Salvation.
Str 219.

Nie wiem jak tłumaczą na polski.
Jest to rozdział 10: Miracles.
Przechodzi przez zaklęcie Petty Magic kilku bogów, potem jest 8 zaklęć lesser magic.

Sanctuary
Liczba magiczna 13
Czas: Pełna runda
Dziła godzinę/magia
Można wsię wspomóc komponentem zamek (taki od drzwi) aby dostać +2

Rzuca się to zaklęcie będąc już w pokoju. Każdy kto chce wejść do środka musi zdać test woli+10, ale wciąż może np rzucać kamieniami.

- Ok, dzięki, teraz znalazłem Szukałem w podstawce albo księdze magii a nie przyszło mi do głowy, że to z księgi kapłańskiej

- A co do stosowania spoko. Jak będzie okazja to Anthon może spróbować. Słabą stroną tego zaklęcia w dłuższej perspektywie czasu jest to, ze właściwie nie ma limitu testów SW. Więc jak jest swoboda manewru to któryś tam rzut pewnie wyjdzie przeciwnikowi nawet jeśli nie ma rewelacyjnych SW.



Cytat:
1) Będąc teraz w zwarciu z ogrem (bo mechanicznie jesteśmy na tyle blisko, tak?) jaki będzie efekt jak cisnę w niego zaklęciem? Dostani jakiś darmowy atak, jakiś bonus do trafienia mnie, czy po prostu ja w swojej rundzie nie będę mógł go atakować?
- Raczej nie. Chyba, że jest jakiś czar z opisem, że rzuca się go natychmiastowo. Bo większość czarów wymaga jakiejś akcji czy podobnie na rzucenie a postać w zwarciu jest zajęta tym zwarciem. Więc by mag mógł rzucać czar najpierw musiałby wyrwać się ze zwarcia by odsyskać swoje akcje na coś innego niż zwarcie.


Cytat:
2) Będąc z nim w zwarciu moja włócznia wciąż działa i daje ten bonus za przewagę zasięgu? Czy ogr jest na tyle duży, że olewa to? =p
- Dobre pytanie. Ale tak czy siak włócznia nie daje żadnych bonusów właścicielowi. Ot, pierwsze 20 pkt przewagi przy trafieniu przez przeciwnika jest niwelowane przez włócznię. Jak to z dużymi celami to musiałbym zajrzeć do notatek.



Cytat:
3) Jest tu jakaś akcja pełnej obrony? Nie chcę atakować, a grać na czas gdy moi wciąż strzelają? =]
- Raczej nie. Nie wymyśliłem nic w ten deseń co by miało ręce i nogi i brzmiało do sensownego zastosowania.
 
__________________
MG pomaga chętniej tym Graczom którzy radzą sobie sami

Jeśli czytasz jakąś moją sesję i uważasz, że to coś dla Ciebie to daj znać na pw, zobaczymy co da się zrobić
Pipboy79 jest offline