Wątek: [L5K]- 12 Masek
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 25-08-2007, 00:57   #4
Tammo
 
Reputacja: 1 Tammo ma wspaniałą reputacjęTammo ma wspaniałą reputacjęTammo ma wspaniałą reputacjęTammo ma wspaniałą reputacjęTammo ma wspaniałą reputacjęTammo ma wspaniałą reputacjęTammo ma wspaniałą reputacjęTammo ma wspaniałą reputacjęTammo ma wspaniałą reputacjęTammo ma wspaniałą reputacjęTammo ma wspaniałą reputację
Talking

O łobuzy. Dzięki Wam obojgu, zwłaszcza zaś Tobie, Aivillo.

Co mogę dodać...

Sesja toczy się w realiach systemu Legendy 5 Kręgów, w świecie Rokuganu, wzorowanego - jak słusznie zauważyła Aivillo - na średniowiecznej Japonii. Wątków jest bez liku, mamy powstanie Klanu Osy i tego reperkusje, napięcie między Lwem i Żurawiem, dziwne zjawiska u Krabów, intrygi pomiędzy pragnącymi wspiąć się wyżej ludźmi z klasy buke oraz kłopoty w Zakyo, Ryoko Owari, Ranbo i Okami Toshi, które szybko sięgają wielu ludzi fali. Do tego jest jeszcze paru ludzi, którzy są upojeni władzą, co w feudalnym i kastowym systemie społecznym Rokuganu musi zrodzić nieszczęścia, krzywdy i palące pragnienie zemsty lub sprawiedliwości. Czyli: bohaterów.

Planuję poprowadzić to jako kampanię, dając graczom możliwość przejścia przez kolejne etapy i wyjaśniając zagadki, których jest naprawdę sporo. Liczę się z tym, że niektórzy zginą, wręcz będę zdziwiony, jeśli się im wszystkim uda. Dlaczego? Bo nabrali sobie Wad jak szaleni. :P :P :P

I to konkretnych. Mamy nawiedzanych, mamy wrogów, mamy nemezis, spytajcie lepiej czego my NIE mamy. <mrug>

Wolę nie wypowiadać się więcej o Fabule, bo ledwo utrzymuję rozrachunek kto co wie i komu czego nie zdradzać, by mu nie zepsuć niespodzianki. Póki co, gracze dopisali i mimo że czasem ich ciśnie to grzecznie czytają i nie wychylają się ze zdobytą wiedzą, co powoduje że czuje się jak jakiś sadysta co biedaków torturuje (taa, grają mi na wyrzutach sumienia). A ja sobie co chwila robię notki w sekrecie i dzięki temu luźne pomysły nie wymieszały się z tymi dawno już zaplanowanymi.

Wprowadzenia... Na dysku mam plik doc z wprowadzeniami, pisany czcionką Times New Roman 12. Póki co są tam 3 kompletne wprowadzenia. Plik ma 110 stron. Samo wprowadzenie Fukurou, czyli postaci Abishai to 30 stron. Ale wiecie, jak się szykuje kampanię, to jakoś inaczej chyba nie, prawda? Zauważam przy tym, że przy każdym nowym graczu jakoś łatwiej to idzie i te wprowadzenia robią się coraz bardziej obszerne, pierwsze to wprowadzenie Abishai, ostatnie ma 41.

Zapraszam do lektury i komentowania sesji (to przez PW, ew. w komentarzach). Link do sesji w podpisie. Chętnie dowiem się, co sądzicie.
 
__________________
Zamiast PW poślij proszę maila. Stare sesje:
Dwanaście Masek - kampania w świecie Legendy Pięciu Kręgów, realia 1 edycji
Shiro Tengu
Kosaten Shiro
Tammo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem