Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 04-02-2021, 12:10   #805
Sindarin
DeDeczki i PFy
 
Reputacja: 1 Sindarin ma wspaniałą reputacjęSindarin ma wspaniałą reputacjęSindarin ma wspaniałą reputacjęSindarin ma wspaniałą reputacjęSindarin ma wspaniałą reputacjęSindarin ma wspaniałą reputacjęSindarin ma wspaniałą reputacjęSindarin ma wspaniałą reputacjęSindarin ma wspaniałą reputacjęSindarin ma wspaniałą reputacjęSindarin ma wspaniałą reputację
Kennick spojrzał na Imrę z udawanym oburzeniem.
- Widzę, milady, że dalej mój wygląd budzi u ciebie różne skojarzenia – powiedział, sięgając do sakiewki - Strachowe to zwyczajowy podatek w Ustalavie. Tak jak karczmy w pięknych okolicach każą dopłacać sobie za widoki, tak tutaj „atrakcją” jest wyjątkowa atmosfera – po tych słowach zwrócił się do karczmarki - Najmocniej przepraszam za to uchybienie, ostatnimi czasy byłem wyjątkowo zapracowany. Pomoc bliźnim nie pozwala na odpoczynek, a i daje niewiele zysku poza satysfakcją. Ile w takim razie jestem winien, dobra gospodyni? – ukłonił się lekko. Miał nadzieję, że odrobina krasomówstwa sprawi, że kobieta zejdzie z ceny, jakakolwiek by ona nie była.

Gdy to zostało już załatwione, zwrócił się do Barona.
- Oczywiście, że kojarzę, lecz nie z herbarzy, a z baśni uk…rytych w sierocińcu. Drachenfels był legendarnym czarnoksiężnikiem, który tworzył wampiry z niziołków, mieszkał w odwróconym zamku i zwołał ucztę, podczas której zamienił biesiadników w nieumarłych, by trwała wiecznie… - śledczy pokręcił głową w rozbawieniu - Taak, ustalavskie bajki pasują do tutejszej atmosfery… W każdym razie zakładam, iż potraktowałeś to miano jako znak, że nie chcesz ujawniać tożsamości postronnym. Przyjęcie tego pseudonimu wielu osobom zasugeruje, że ukrywasz swoje imię i możesz być niebezpieczny. Jednych przestraszy, innych rozbawi, a jeszcze innych sprowokuje –
 
Sindarin jest offline