Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 14-02-2021, 15:54   #10
Ribaldo
Bradiaga Mamidlany
 
Ribaldo's Avatar
 
Reputacja: 1 Ribaldo ma wspaniałą reputacjęRibaldo ma wspaniałą reputacjęRibaldo ma wspaniałą reputacjęRibaldo ma wspaniałą reputacjęRibaldo ma wspaniałą reputacjęRibaldo ma wspaniałą reputacjęRibaldo ma wspaniałą reputacjęRibaldo ma wspaniałą reputacjęRibaldo ma wspaniałą reputacjęRibaldo ma wspaniałą reputacjęRibaldo ma wspaniałą reputację
@GreK czyli taki klasyczny policyjny informator. Pięknie! Mi to pasuje.
Mafijny żołnierz o mieszanym pochodzeniu, który musi na każdym kroku udowadniać, że nie jest gorszy od 100% Włochów. Na dodatek ma już zawiasy za jakieś rozboje, czy inne drobne przestępstwo. I to jest ów hak, który zmusza go do współpracy z detektywami.
Oni przymykają oczy na jego drobne nielegalne interesy, a on odwdzięcza się różnymi informacjami.
Szczegóły relacji z detektywami doszlifuje się, jak pojawią się już owi detektywi.
Oczywiście Albert Pollack także jest stałym bywalcem "Błękitnej Ropuchy"

@Alex Tyler z racji, że nie mam opracowanej takiej postaci, to mój opis powyżej był tylko propozycją. Twój jest równie dobry i całkowicie mi pasuje.
Temat gazet w Milwaukee jest bardzo ciekawy. Ogólnie to można rzec, że to klasyczny konflikt rzetelności z pogonią za sensacją.
Z jednej strony mamy "yellow journalism" reprezentowane przez potężny koncern Williama R. Hearsta i jego "Milwaukee Sentinel", a z drugiej założoną przez Luciusa W. Niemana "The Milwaukee Journal", która była bardziej rzeczowa i obiektywna.
Między tymi dwoma koncernami toczyła się długa wojna, która zakończyła się połączeniem firm.
Z ciekawostek na przełomie lat 60-tyc i 70-tych nakład sprzedanych gazet wynosił 400tys egz. dziennie.
Zatem, jak widzisz połączenie Super Expresu z Rzeczpospolitą, to nie bardzo wyjdzie. Trzeba wybrać jedną drogę.

W każdym razie Twój koncept dziennikarki jest zaakceptowany, a szczegóły relacji, to już do obgadania jak się pojawią detektywi.

@Rewik w porządku będę miał Cię w pamięci i nie omieszkam się odezwać w stosownym czasie.
 
__________________
I never sleep, cause sleep is the cousin of death
Ribaldo jest offline