Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 04-03-2021, 22:33   #1
Nanatar
 
Nanatar's Avatar
 
Reputacja: 1 Nanatar ma wspaniałą reputacjęNanatar ma wspaniałą reputacjęNanatar ma wspaniałą reputacjęNanatar ma wspaniałą reputacjęNanatar ma wspaniałą reputacjęNanatar ma wspaniałą reputacjęNanatar ma wspaniałą reputacjęNanatar ma wspaniałą reputacjęNanatar ma wspaniałą reputacjęNanatar ma wspaniałą reputacjęNanatar ma wspaniałą reputację
[Kryształy Czasu] - Gnojówka

Ostargar

Od najwyższych wież pałaców po brudne i wąskie, ledwo na orka ulice Chłopskiego Krocza Ostaragar żył plotką i magią, tajemnicą i podstępem jej uzyskania, w światowej megapollis, informacja była najpewniejszą walutą. Każdy nadstawiał ucha i oczu, dybał na drugiego, wąchał, gdzie mógłby owej noce spełnić szalone fantazje.
Połykacze ognia, mistrzowie piromancji ledwo skupiali uwagę znających wszystkie rozrywki mieszkańców metropolii, większym powodzeniem mógł pochwalić się uliczny teatr wystawiający obsceniczną komedię, ale największą uwagę głodnych skupiały wieczorne wyprzedaże mięsa na placu rzeźniczym. Było gorąco i ubite mięso szybko psuło się w wilgoci i upale, uparcie nie chcącego ustąpić lata. Może prawdę mieli uliczni szaleni wizjonerzy, którzy głosili wielkie ocieplenie, stopienie północnych lądów. Jedni mówili, że to sztuczki Hasar Gruna inni, że przemiana Sharami, jacy by bogowie nie maczali w tym palców, było nieznośnie duszno i gorąco. Koszule lepiły się do pleców, a sakiewki do rąk ulicznych złodziei.


****

Zapraszam do rekrutacji. Przygoda w świecie fantasy, Orchia, system Kryształy Czasu, które to stały się ostatnio co nieco modne, a ja swoją rekrutację zapowiadałem już dawno, spóźniłem się kilka miesięcy, ale nie zapomniałem. Do rozegrania przygody potrzebuję przynajmniej trzech chętnych. Większa ilość jest mile widziana, przygarniemy sporą gromadkę, ale o limicie możemy pomyśleć po pierwszych zgłoszeniach.

Fabuła

Niewiele mogę zdradzić na tym etapie, ale nie widzę jej jako liniowej, czym więcej wniosą gracze tym lepiej, tyle, że oparł bym ją o konkretne zadanie.
Postacie animowane przez graczy rozpoczynają swoją przygodę w Ostagarze, stolicznym mieście Orkusa Wielkiego, serca Imperia Orków w Archipelagu Centralnym. Mogą być tutejsze, lub pochodzić z innych miejsc wyspy, czy archipelagu mieć powód by się tam znaleźć. Szukają tajemnicy, przygód, wiedzy, kobiet, mężczyzn, złota, czy wszystkiego naraz, mając ledwie zapał i trochę talentu.

kawałek świata
Tempo i pisanie:

Na początek dla wyczucia tempo wolałbym wolniejsze, jak każdy da post na tydzień to będzie ok, ale bez nacisku, sam będę się starał uzupełniać jak najczęściej, nawet scenograficznymi scenami, ale z uwagi na nielimitowany czas pracy, mogę mieć słabsze dni.
Teksty fabularne byłyby mile widziane i tak zgodnie z tym z czym się spotkałem minimum na Avatara. Nie zależy mi na eposach, ale emocje, sposób postrzegania, interakcje z innymi graczami i NPC, to zrobi się materiału na cztery akapity, po kilka zdań.
Dialogi od myślnika, osobiście proszę o marginesy, łatwiej mi czytać w telefonie. Dzielony na akapity. Wiele więcej od wyglądu teksu nie wymagam, byle był treściwy.

Mechanika

Zgodna w większości ze stroną KC, do której dam dostęp. Już po rekrutacji dogadam drobne zmiany z graczami. Wiele testów będę rozstrzygał za pomocą cech podstawowych, uwzględniając zaangażowanie gracza w odgrywanie postaci i jakość pomysłów. Oczywiście w ekstremalnych, lub wybranych chwilach pozwolimy sobie na rzuty na kostnicy.
Dobrze byłoby wiedzieć jak i kiedy użyć zdolności, tudzież magii

Pomogę wam stworzyć postacie i dopasować do waszych wymagań.
Bohaterowie zaczynają na poziomach 0 [znane są wyjątki]
W czasie przygody będzie możliwy awans i nie będzie on wymagał szkolenia jak w oryginalnym systemie, ale tylko zebrania doświadczenia. Widzę możliwość do poziomów 4.

https:/mechenika tworzenia bohatera/

Ważne Pytanie

Czy chcielibyście grać postaciami jednoklasowymi, z nieco mniejszymi wyzwaniami, czy wziąć dwuklasowców, co moim zdaniem jest mocniejszą opcją w tym systemie i podjąć wyzwanie nieco trudniejsze?

W tym temacie ważne są deklaracje,..


Jako, że misja będzie niejako pośredniczona przez tajne stowarzyszenie z melinowatych dzielnic, dziękujemy półbogom, czarnym rycerzom, czy paladynom, chyba że dobrze zakamuflowanym.



Technicznie

Wątek techniczny chciałbym zwinąć do minimum, oczywiście się nie obejdzie. Deklaracje zwodów i umiejętności, lub zamierzonych ruchów będziemy zamieszczać w ukrytym spojlerze, pod tekstem fabularnym.

Bury Szyb 110 wykonuje odskok w tył o dystans 2sg i rozpoczyna selektywny atak mieczem krótkim na łeb gadziny 3X2=6 atakuje w 30 momencie rundy. TR 140 - 80 = 60% [ ale Bury ma czwarty poziom i umiejętność selektywne, więc łatwiej o 5X4=20, Czyli 140-60 [minus nie znana obrona jaszczura]



Dock z pewnością przyda się w sytuacji zagęszczonego dialogu, ale nie będzie dominował nad wpisami fabularnymi.

Nie znoszę też wyciąganych królików z kapelusza.
 
Nanatar jest offline