Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 06-03-2021, 22:33   #7
Arthur Fleck
 
Arthur Fleck's Avatar
 
Na dobrą sprawę, też nie jestem wielkim entuzjastą ani tym bardziej specjalistą od s-f, więc jedziemy na tym samym wózku. Rozegrałem raz przez discorda sesję online w „Mothership” a teraz biorę udział w sesjach pisanych „Aliena” i to całe moje doświadczenie w tym temacie.

Nie przejmujcie się technikaliami, specjalistycznym czy gatunkowym żargonem. Świat jest tylko dekoracją a najważniejsze są relacje między waszymi bohaterami i bohaterami niezależnymi, ale to doskonale wiecie. W miarę możliwości będę starał się konstruować posty tak by łatwiej wam było wejść w ten sztafaż i korzystać z dostępnych narzędzi. W razie wątpliwości, śmiało o wszystko pytajcie w komentarzach lub na PW. Czasem jeśli chodzi wam po głowie jakiś pomysł, kreatywne rozwiązanie problemu, a nie wiecie czy jest to w świecie gry możliwe tym bardziej pytajcie! We wspomnianej sesji „Mothership” też nie wiedziałem jakie możliwości daje mi sterowania pokładowym komputerem, ale podałem Mistrzowi Gry pomysły, które pozwolił mi zrealizować, więc mój BG odciął zarażonym towarzyszom tlen, a tym, którzy nie stracili przytomności i próbowali palnikiem przypalić i otworzyć drzwi zaczął włączać i wyłączać sztuczną grawitację tłukąc nimi o ziemię. To technologia ma służyć wam a nie wy technologii.


AKTUALIZACJA

Pierwszy post już jest, jeśli wyszedł trochę za długi, wybaczcie, ale chciałem wejść w ten świat, zbudować klimat. W tej kolejce nie ruszamy doca, chciałbym poczytać spersonalizowane posty, w których możecie bliżej przedstawić sylwetki waszych bohaterów.
Posty jak wiadomo piszemy w osobie trzeciej. Teksty justowane + indent. Dialogi możecie zaznaczać kursywą, ale nie każdy to praktykuje, więc nie jest to żelazna zasada i zostawiam w tym temacie dowolność, ja postanowiłem nie zaznaczać.

Po wybudzeniu z kriosnu wasi bohaterowie mogą mieć problemy z szybkim dojściem do siebie. Rzućcie sobie k100 na Siłę. W przypadku porażki ludzcy bohaterowie, zaczynają wymiotować, android ma chwilę zawieszki jakby procesor był przeciążony. Krytyczna porażka czyli dwie takie same cyfry w rzucie powyżej wartości Cechy oznacza, że ludzcy bohaterowie mają potężne skurcze mięśni, problemy z utrzymaniem moczu, android zawiesza się i jest wyłączony chwilowo z akcji. Krytyczny Sukces to całkowity brak objawów i natychmiastowe dojście do formy.
Kto ma umiejętność Nieważkość lub Atletyka może dodać sobie do testowanej Siły.

Rzucamy dalej tutaj
W opisie rzutu wpisujcie swój nick i na jaką Cechę lub Odporność rzucacie. Wysłałem wam pdfy więc nie będę tłumaczył meandrów mechaniki, chyba, że ktoś potrzebuje jakichś wyjaśnień, to spróbuję odpowiedzieć

Przez sześć miesięcy wasi BG katowani byli zapętlającymi się snami – one niekoniecznie muszą oddawać całą prawdę, są wytworem domysłów osób, które na podstawie zgromadzonych dowodów czy zeznań świadków zaprojektowali symulację, ale ta terapia z pewnością wywarła jakiś wpływ na wasze postaci. Na razie wkoło zbyt dużo się dzieje, ale miejcie na uwadze w przyszłych odpisach.

W swoim poście możecie zadeklarować czy próbujecie przejąć leżący na środku kręgu pistolet. Osoby, które zdecydują się przejąć broń niech rzucą na Szybkość, to będzie test przeciwstawny.
Osoby, które nie zdały testu Siły, rzucają na Szybkość z karą, czyli 2k100 i wybierają gorszy wynik.
Osoby, które zdały test Siły, rzucają na Szybkość z przewagą, czyli 2k100 i wybierają lepszy wynik.
Osoby, które nie zdały testu Siły i odniosły Krytyczną Porażkę automatycznie przegrywają test, ale jeśli nikt nie zdecyduje się wziąć broni, mogą ją przejąć w następnej rundzie.
Osoba, która zdała test Siły i odniosła Krytyczny Sukces, automatycznie może przejąć broń bez rzucania na Szybkość.

Na wasze posty czekam do piątku, jak pojawią się szybciej to i ja wrzucę nowy w ciągu dwóch dni.
Miłego pisania i udanych rzutów!
 

Ostatnio edytowane przez Arthur Fleck : 08-03-2021 o 01:03. Powód: Aktualizacja
Arthur Fleck jest offline