Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 08-03-2021, 21:39   #13
Nanatar
 
Nanatar's Avatar
 
Reputacja: 1 Nanatar ma wspaniałą reputacjęNanatar ma wspaniałą reputacjęNanatar ma wspaniałą reputacjęNanatar ma wspaniałą reputacjęNanatar ma wspaniałą reputacjęNanatar ma wspaniałą reputacjęNanatar ma wspaniałą reputacjęNanatar ma wspaniałą reputacjęNanatar ma wspaniałą reputacjęNanatar ma wspaniałą reputacjęNanatar ma wspaniałą reputację
Hejka!

Ketharian: - jestem zauroczony, tym bardziej, że jak wiesz bard to profesja do której mam sentyment. Dobrze dopracuj zestaw instrumentów i liczę na talent artystyczny. Myślę, że nie musisz się spieszyć z postacią, rób sobie rozważnie, tymczasem dopracujemy sobie trzy koncepty i poczekamy na jeszcze ewentualnych chętnych.
Myślę, że pierwsze posty fabularne mogą się leniwie pojawić pod koniec tygodnia.

Kiedyś pisałem ci o premiowym systemie tworzenia postaci. To znaczy wykonujesz sobie 11Xk100 (pomijając te poniżej 10) i dysponujesz na cechy i jedną wybraną biegłość. Łotrzyki i wojaki mogą sobie na każdą biegłość wykonać dwa rzuty i wybrać lepszy.

Jaśmin: Wybierz sobie jeszcze jeden pasujący zawód.
Jeździec, lub zielarz. może szuler.



Nie jesteś ograniczony do łuków prostych twoje wyszkolenie obejmuje wszystkie łuki i ja wybrałbym refleksyjne. To obejmuje wszystkie postaci używające łuków.
Wybacz, że tak na forum, ale sugerowałbym dodatkową biegłość polecając miecze, lub włócznie.
Bastard to taka nietypowa broń służąca do stylu mieszanego. Oznacza to, że może być używany jak miecz typowy w jednej ręce, lub w chwycie podwójnym zyskując na ostrości i dodatkowy atak.



Historia fajna, nieco mówi o Rafaelu i tu mnie ująłeś, piękne imię anioła, choć z naszego bohatera nie jest anioł. Pragnąłbym oddać w wyposażeniu:
mulica z dwoma sakwami i uzdą, kocem pod wierzch, duży srebrny gwóźdź, kapelusz z szerokim rondem, bobrowa czapa, płaszcz - typu panczo, mały toporek, kozik, trzy metry cienkiej liny. Majciochy Bashy Trashy. Zniszczone stare mapy Orkusa i wód południowych. Luneta. Porządny pas. Dwie strzały wtórne.
porcja lotosu wizji.



jak wymyślisz coś w temacie to dopisuj, bukłaki, hubki i inne.

Na koniec w prezencie +5Wiary. i drobne do pancerza zmiany w docku już zrobiłem
Propozycja biegłości na bastard 108, to pozwala na posługiwanie się oczywiście wszystkimi innymi mieczami.



Wybierz sobie umiejętności z dodatkowej listy i gotowe. Widać, że Rafael ma spore znajomości w lokalnym półświadku.

archiwumX:

Podobnie jak Jaśmin wybierz sobie jeszcze jeden fabularny zawód. Elf nie musi być ani tak wysoki, ani tak stary, możesz to sobie zmienić jak chcesz. Nic to zmieni w cechach. Prezenty to +4 do SF i +1UM. Możesz sobie też sobie zwiększyć wiarę, ale może taki jest pomysł na postać.

Biegłości możesz sobie jeszcze raz wylosować, jak będzie coś więcej to piszesz lepsze.



ta sama uwaga dotycząca łuków co dla Jaśmina- dostępne wszystkie.

Pod sztylety wpada jeszcze igła, wobec tego, jako że elf ma pewnie długie pukle, prezentuję ci pięć długich szpil, w tym jedna srebrna.

Księga magiczna: taka w sam raz podróżna, cała zapisana. Oprócz czarów które zgłosiłeś masz jeszcze w księdze: dymny obłoczek i widzenie niewidzialności
balsam, konserwacja, wtrzymanie/ wywołanie odoru, rozpoznanie zapachu
I dowolny jeden z trzeciego.

czary z pierwszego kręgu możesz rzucać z księgi 1r, lub dwa wybrane autorytatywnie. Z tymi z wyższych będziesz się musiał zapoznać, żeby czytać z księgi r/krąg czaru, bo nauczenie na pamięć wymaga czasu kilku dni.

Dwa pergaminy jednorazowe: Wykrycie nekromancji i błyskawica jak z 10poz. Oba w tubie i tam jeszcze pięć pustych, komplet do pisania dwie porcje adar sor,
Pusty amulet. Twój ma blokadę i jest deklarowany, może pomieścić do 200PM. zadeklarowałeś 6PM podbijam do 12.



Wózek, 10 pustych małych fiolek, 10 glinianych z koreczkami, rożen, nóż skalpel, słój smalcu psiego, butelka spirytusu, lejek, sito, trzy srebrne łyżki rożnej wielkości, okular zbliżający, kociołek, rondel, trzy metry sznurka, wytrzymałego i cienkiego, dwie igły jedna zakrzywiona, litr acetum, porcja papaverum. dwie mikstury leczące k100. fajka ziele. Co tam sobie wymyślisz bez przeginania. Może gustowna spinka lub brosza. Dwa krążki adamandytu. Dwie strzały drożne, jedna porcja trucizny k100, lub odparte k10, osłabia reakcję -10 do czynności.

Dwia komplety ubrania na zmianę - ono też daje wyparowania -5 10/20/30

8art:

Myśmy już większość omówili na meśku.

Księga magiczna i amulet 40PM dwie porcje gramówki od barda. jedna od Uruka.

To szlachetny ork skorumpował Milcarra, mówiąc co wie o jego rodzinie i tłumacząc jak mało interesuje go ich kloszardowa organizacja, ale, że może ją zniszczyć. Zapłacił za szkolenie ślepaka czyniąc z niego swe oczy na ulicy.

czary w księdze, poza tymi deklarowanymi przez ciebie:
aura iluzji i widzenie niewidzialności, może je rzucać z księgi.
niewidzialność, zaklęcie iluzji i światło i dowolny z trzeciego, te będzie można rzucać z księgi po wcześniejszym nabyciu poziomu i pobieżnym zapoznaniu, jako autorytatywne wymagają dłuższej nauki.
dodatkowo jeden pergamin jednorazowy: Cieniste przejście jak z poziomu 12.


Biegłość w laskach i pałach obejmuje też maczugi, łącznie z wekierą i buzdyganem.
Też nie zapomnij o dodatkowych cechach z listy.

Do wszystkich:

Jak pisałem wcześniej grę możemy rozpocząć z końcem tego, lub początkiem przyszłego tygodnia. Naturalnie jeśli wszystkim to pasuje?
Kolejną sprawą jest czy chcemy stworzyć techniczną grupę na meśku? Uprawiałem ten proceder przy innych sesjach, na ogół się sprawdza, ale nie naciskam.
Rzecz w tym że wolałbym nie rozpisywać się w technicznym na temat zasad, jak by ktoś miał jakieś pytania. Naturalnie opcja zostawiania technicznych deklaracji pod sesja jest aktualna.

Paradna się szykuje zgraja, myślę, że przedstawię was sobie w pierwszych postach.

Dla czarujących:

Wciąż jesteście ograniczeni PM w celu uzyskania efektu czaru, zapewniam, że pojawią się sposoby fabularne i nowe umiejętności, choć dostępne od 5p,dające czarującym sposobność pozyskiwania niewielkich jego ilości i magazynowania w amuletach.
Potencjał Magiczny nie ulega wyparowaniu w wodzie, choć niezabezpieczony może rozproszyć inna magia. W magicznym świecie pojawiają się szczególne miejsca tworzące same z siebie PM, są to często miejsca aktywności żywiołów, albo ich anomalie. Oczywiście najczęściej walczą o takie miejsce magiczne gildie i tworzą przy nich swoje warownie.

Raz na dzień można użyć za darmo jednego zaklęcia, którego koszt jest nie większy w PM niż 1/10 UM postaci. Czar rzuca się jak z księgi. Druga próba, przed odpoczynkiem jest trudniejsza i wymaga testu czaru na 1/2 UM.

zostawiam adres mailowy jak by ktoś chciał udostępniać docky

bobulec@gmail.com


 

Ostatnio edytowane przez Nanatar : 08-03-2021 o 21:49.
Nanatar jest offline