Wątek: Czy D&D gryzie?
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 27-08-2007, 10:40   #6
Kelly
 
Kelly's Avatar
 
Reputacja: 1 Kelly ma wyłączoną reputację
D&D było moim pierwszym systemem, takim na poważnie, którym grałem trochę dłużej. Przy czym chodzi o pierwotne D&D, które powstało daaaawno. Potem grywałem w AD&D, oczywiście także inne systemy, ale do TSRowskich światów mam dużą słabość. Nie wiem, dlaczegóż miałby to być system "gryzący"? sporo ma wad, ale zalety tez wielkie, przede wszystkim w postaci szeregu barwnych światów oraz potężnego zestawienia literaturowego. Wiele postaci D&D jest lubianych właśnie dzięki książkom, żeby nie wymieniać długo Drizzt. Wielu, przypuszczam, najpierw sięgało po książki, dopiero potem poznając gry. Wielu sięgało także po gry komputerowe, dopiero potem przesiadając się do normalnego grania role playing. Taka potężna oprawa pozwala łatwiej polubić światy D&Dowe. Co do samego systemu. Owszem, ma on bagaż wywodzący sie z półstrategicznego Chainmaila i to się albo jakoś akceptuje, albo nie. Jeżeli ktoś jednak nie jest odrzuca tego na wejście, można się dobrze bawić tym systemem na równi jak każdym innym.
 
Kelly jest offline