Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 23-03-2021, 09:14   #119
Mi Raaz
 
Mi Raaz's Avatar
 
Reputacja: 1 Mi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Rot Zobacz post
Szybkie pytanie czy ten rzut Kostnica jest udany?

ps. gdyby rzut był udany to potem rzucam ma obrażenia - 1D20 (+4) (długi miecz) plus (+2)(siła)?
Nie.
Na trafienie rzucasz d20 + modyfikator z umiejętności której używasz + Proficiency bonus + modyfikatory z broni.

W przypadku długiego miecza umiejętnością zazwyczaj jest siła. Proficiency wszyscy na 3 poziomie mamy 2. Czyli jeżeli masz 14 lub 15 siły, to się zgadza wszystko. Magiczna broń z dopisaną cyfrą (+1, +2, +3) dodaje się również na tym etapie.

20 na kostce trafia zawsze i jest "trafieniem krytycznym".
W innych wypadkach musisz mieć w sumie (z modyfikatorami) tyle samo, lub więcej wartości swojego rzutu co Klasa Pancerza przeciwnika.

Czasem zdarza się, że wykonujesz atak z Przewagą (Adventage). Wtedy rzucasz dwa razy i wybierasz lepszy wynik. (Np. gdy przeciwnik Cię nie widzi)

Innym razem z utrudnieniem (Disadventage). Wtedy też rzucasz dwa razy i wybierasz gorszy wynik. (np. gdy Ty nie widzisz przeciwnika, albo gdy jesteś jak ja noble dhampirem i walczysz w pełnym słońcu).

Jeżeli wyrzucisz mniej niż KP, to jest pudło.

Za to jeżeli trafisz, no to zadajesz obrażenia według kości broni.

Długi miecz ma cechę Versality. Oznacza to, że możesz nim walczyć trzymając go w jednej dłoni (w drugiej np. tarcza) lub w obu dłoniach. Zadaje on wtedy odpowiednio 1k8 lub 1k10 obrażeń.

Obnażenia, które zadajesz to kość broni + modyfikator z umiejętności + modyfikator z umagicznienia broni. W tym wypadku nie dodaje się bonusu z proficient.

Jeżeli Twój Bonus z siły wynosi 2, a miecz masz w jednej dłoni, to obrażenia to 1k8+2. Jeżeli nie masz tarczy i walczysz oburącz to 1k10+2.

Gdyby Twój miecz był krótki (jak pewnie u Franka) to ma on jeszcze dwie cechy: finesse i light. Finesse daje to, że zamiast siły używa się zręczności, a broń z cechą light można używać w jednej ręce z drugą bronią typu light.

Wtedy poza atakiem główną ręką masz możliwość wykonania drugiego ataku (jako akcję bonusową) drugą ręką. Jednak bez odpowiedniego przygotowania (featów czy stylu walki) druga broń zadaje obrażenia tylko ze swojej kości (bez bonusu ze zręczności). Jeśli postać specjalizuje się w takich rzeczach, to daje to świetne efekty. Jeżeli nie, to warto się w to bawić tylko jak nie ma się pomysłu na akcję bonusową, ale generalnie obecność tarczy w lewej ręce bardzo pozytywnie wpływa na przeżywalność postaci.

W przypadku trafienia krytycznego rzucamy podwójnie wszystkimi kośćmi obrażeń. Czyli dla rzutu 20, długim mieczem, z bonusem siły = 2 rzut o obrażenia krytyczne wyglądałby tak:

1k10+1k10+2

Stałe wartości nie mnożą się przy krytyku.

W razie pytań dawajcie śmiało. Pomogę jak coś.
 
__________________
Wszelkie podobieństwo do prawdziwych osób lub zdarzeń jest całkowicie przypadkowe.

”Ludzie nie chcą słyszeć twojej opinii. Oni chcą słyszeć swoją własną opinię wychodzącą z twoich ust” - zasłyszane od znajomej.
Mi Raaz jest offline