Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 23-03-2021, 21:26   #18
Nanatar
 
Nanatar's Avatar
 
Reputacja: 1 Nanatar ma wspaniałą reputacjęNanatar ma wspaniałą reputacjęNanatar ma wspaniałą reputacjęNanatar ma wspaniałą reputacjęNanatar ma wspaniałą reputacjęNanatar ma wspaniałą reputacjęNanatar ma wspaniałą reputacjęNanatar ma wspaniałą reputacjęNanatar ma wspaniałą reputacjęNanatar ma wspaniałą reputacjęNanatar ma wspaniałą reputację
Ostragar 18 Shnyk-ran Chłopskie Krocze

Uważni obserwatorzy szybko dojrzeli na twarzach gospodarzy uśmiechy, jedne szerokie jak rogal ust barczystego krasnoluda, inne dyskretne, boskie, niektóre krzywe i brzydkie. Nikt nie szarpał za oręż, jeden Bhurrek nasrożył się srodze.

Bard skinął na zgodę elfowi pachnącemu apteką, wstał i powitał przybyłego, wszyscy już dostrzegli reptiliona, niezwykle jednak szpetnego. Jak zlepionego z dwu jaszczurów.

- El Saar Sansar. W samą porę przypomniałeś. W nocy w mieście mogą wystąpić lokalne chłody. Kto ma coś do załatwienia to teraz i spotkamy się tu o północy, mogę pomóc w sprawunkach. Kto nie musi niech się już o tej porze lepiej nie rusza. Spieszmy się - gotował się do wyjścia półelf narzucając na kurtkę grube futro z przepastnym kapturem. Lute Idą!

Z sienników powstał patykowaty elf wzrostem górujący na wszystkimi o głowę. - Pójdę z tobą Eszar, mam sprawę, a we dwójkę raźniej, nie trójkę, młody szykuj się - rzucił do młodziutkiego półorka ledwie dorosłego i sypniętego rzadkim miękkim zarostem, przykrywającym na policzkach nabrzmiałe ropne pryszcze, o czym świadczyły te na czole.

Jeśli ktoś by chciał jeszcze coś załatwić na ulicach Ostragaru to jest na to czas, jestem otwarty na wszelkie deklaracje od zamtuzów po wizyty w świątyniach Hasarr- Gruna. Możecie zabrać własne dobra. Zwierzyniec chyba bezpieczniejszy przez noc będzie w stajniach w których nocuje [oczywiście będzie to kosztowało kolejną, a w naszej przygodzie pierwszą srebrną monetę]. Jeśli by ktoś chciał negocjować, lub uzyskać informacje będzie na to czas jeśli spotkacie się o północy w siedzibie Surellian. Piszę jeśli, bo samotne wieczorne wycieczki po mieście uwzględniając boskich patronów miesiąca jest niebezpieczne.

Jeśli ktoś zostanie może wysłuchać nauk Mistrza i o czym prawi z krasnoludem i reptilionem.

Milcarr czekam na twoja pogadankę z Surellionem. Możemy to zrobić w docku i wkleić jako tajemnicę. To znaczy, że możecie przeczytać, ale wasze postaci nie zdobędą tej wiedzy. Jak w protokole sądowym. Proszę skreślić. Niemniej możecie sprytnie użyć tej wiedzy w przeczuciach. Oczywiście dla dobra zespołu.

Przy okazji jeszcze słowo o tym jak planuje przyznawać doświadczenie. System nie jest w założeniu w tym zbyt hojny. A PD przewidziane są głównie za zabijanie potworów i omijanie pułapek. Otóż mamy PBF i będzie trochę inaczej, w kolejności będę nagradzał:
1. Odgrywanie postaci i działania na korzyść wykonania zadania, nawet kosztem grupy.
2. Działania grupowe, gdzie bohaterowie współpracują wzajemnie się wspierając.
3. Dobre pomysły. Bohaterskie czyny i przebiegłe negocjacje.
4. Umiejętne używanie umiejętności i zdobywanie wiedzy
5. Zabijane potwory i zdobywane dobra.
Punkty będę przyznawał etapami w dziesiątkach, które chciałbym byście równo dzieli na obie profesje. Jak obiecałem na koniec, tej wydaje mi się, krótkiej przygody, powinniście mieć spokojnie obie profesje na poziomach 4. To bardzo istotne dla czarodziei, bo oznacza również dostęp do nowych czarów, które macie w księgach. załóżmy, że do rzucania czarów z księgi wystarczy krótkie zapoznanie z formułą. Nie są autorytatywne, więc czas rzucania jest 1runda/krą+ op w sg, ale czary są dostępne. A to jest zabawa i możliwości.

 
Nanatar jest teraz online