Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 24-03-2021, 08:35   #271
Aiko
 
Aiko's Avatar
 
Reputacja: 1 Aiko ma wspaniałą reputacjęAiko ma wspaniałą reputacjęAiko ma wspaniałą reputacjęAiko ma wspaniałą reputacjęAiko ma wspaniałą reputacjęAiko ma wspaniałą reputacjęAiko ma wspaniałą reputacjęAiko ma wspaniałą reputacjęAiko ma wspaniałą reputacjęAiko ma wspaniałą reputacjęAiko ma wspaniałą reputację
Maszynownia Gwiazdy Tabadanu

Zawieszona w czarnej pustce pociętej jedynie z rzadka snopami elektrycznego światła, Mistrzyni Chóru wstrzymała oddech i zacisnęła powieki. Smakowała swoim szóstym zmysłem ukrytą w ciemnościach przestrzeń gigantycznej metalowej pieczary, przenikała widmowym dotykiem myśli jej materialną strukturę. Ogrom bodźców odciśniętych w otoczeniu astropatki docierał do jej umysłu niczym rwący strumień – uczucia oddania i poświęcenia, bezgranicznej lojalności, radości i satysfakcji, gniewu i rozczarowania, wprasowane pomiędzy atomy skomplikowanej maszynerii. Pracujący w tym miejscu przez całe wieki żywi ludzie pozostawili po sobie całe spektrum emocji zapisanych w metalu i plastiku. Chłonąca ich echo Bellita uruchomiła ukrytym w rękawicy przełącznikiem miniaturowe silniczki manewrowe swego skafandra, zaczęła obracać się bardzo powoli wokół swej osi poszerzając sferę percepcji i zawężając jednocześnie swój szósty zmysł za pomocą psychotelemetrycznych filtrów mentalnych. Czuła się swobodnie w tej przestrzeni, gdy nagle nic nie krępowało jej ruchów, umysł otwierał się, chłonął otoczenie.

W miejscu tak obcym i pełnym tajemnic astropatka nie chciała się rozpraszać nadmierną ilością sygnałów odbieranych przez obdarzony nadludzkim potencjałem mózg. Sięgnęła myślami jeszcze dalej i... dotknęła czegoś, co w ułamku sekundy przeszyło ją na wskroś wrażeniem obcowania ze źródłem niewysłowionego zła. Silniczki manewrowe wystrzeliły strumienie gazu pozycjonując Mistrzynię Chóru w miejscu.

Bel wyciągnęła dłoń gdzieś w stronę statku.
- Tam... coś jest - powiedziała cicho - Jakieś wynaturzenie... chyba.. chyba jest samoświadome...
 

Ostatnio edytowane przez Aiko : 29-03-2021 o 10:19.
Aiko jest offline