Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 31-03-2021, 19:53   #102
Ayoze
 
Ayoze's Avatar
 
Reputacja: 1 Ayoze ma wspaniałą reputacjęAyoze ma wspaniałą reputacjęAyoze ma wspaniałą reputacjęAyoze ma wspaniałą reputacjęAyoze ma wspaniałą reputacjęAyoze ma wspaniałą reputacjęAyoze ma wspaniałą reputacjęAyoze ma wspaniałą reputacjęAyoze ma wspaniałą reputacjęAyoze ma wspaniałą reputacjęAyoze ma wspaniałą reputację
W obozie, po walce z orkami.

Chowając wytrychy do kieszeni płaszcza spojrzał na Bardina, który pojawił się przy nim.
- Zamierzam potrenować w wolnej chwili - powiedział. - Możemy posiedzieć nad tym razem, jak będzie czas, bo z twoją smykałką do konstruowania, moglibyśmy te wytrychy dopracować i rozpracować mechanizmy. Tylko potrzebujemy kłódek do ćwiczeń. Różnych. No chyba, że mechanizmy w każdych z nich podobnie działają, to wyjaśnij mi to, bo ja się na tym nie znam. Przynajmniej na razie. - Uśmiechnął się spod wąsa, patrząc na krasnoluda. Uwielbiał uczyć się nowych rzeczy, a Bardin mógł być w tym bardzo pomocny.

* * *

Spotkanie z baronem.

Słuchając barona, Klaus ani razu nie pochylił głowy, ani nie uciekł wzrokiem od niego, jednocześnie dyskretnie obserwując zbrojnych na trakcie. Jego twarz nie zdradzała żadnych emocji; po prostu przyjął to, co tamten miał do powiedzenia do wiadomości, bo wiadomo było, że zadowolony z zawalonego zadania nie będzie. Na jego szczęście nie zamierzał jeszcze bardziej nerwowo podchodzić do sprawy i nie wysłał swoich ludzi, żeby rozprawili się z nimi. Zabrał ciała, konie i auf wiedersehen.
- Następnym razem nie mieszajmy się w jakieś polityczne przepychanki - powiedział krótko, mijając pozostałych. - Nauczka dla nas, żeby lepiej dobierać zlecenia.

Podszedł do jednego z koni i narzucił na niego część swojego ekwipunku. Słowa von Vessela również skomentował.
- Śmierdzi, ale nic nam już do tego, niech sami się za to zabijają - powiedział - Z tego, co słyszałem, w Księstwach co chwila powstają nowe królestwa. Nie zdziwiłbym się, gdyby za jakiś czas była to Vidoracja albo Stydovdan. Felix ma rację, zbierajmy się stąd w stronę Imperium, pozostanie w ruchu jest lepsze, niż siedzenie w miejscu na dupie. Zwłaszcza, jeśli kręcą się tu zieloni. Galeb, ty masz jakieś plany wobec tych Krwawych Toporów? Nie będę mówić za pozostałych, ale jakby co, mogę się z tobą pokręcić po okolicy. - zaproponował.
 

Ostatnio edytowane przez Ayoze : 31-03-2021 o 19:59.
Ayoze jest offline