Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 08-04-2021, 19:34   #105
Ketharian
Dział Postapokalipsa
 
Ketharian's Avatar
 
Reputacja: 1 Ketharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputację
Ponieważ mamy ju wszystkie dane ze strony graczy, rzuciłem w swoim poprzednim poście kostki na atak Cichego oraz obronę zbira w każdym z trzech wymierzonych w niego ataków i zacząłem liczyć wynik tego emocjonującego starcia. Inicjatywę (nie grającą na razie większej roli) ustawiłem w kolejności Łasica, Cichy, Altego, znowu Cichy i zbir.

Rzuty obronne zbira oprą się na Gardzie i Sprawności, bo jeszcze nie dobył on bagnetu. Jeśli uda mu się dotrwać do własnej akcji, będę rzucał na jego Gardę i Krwawą Łaźnię.

W poście #151 rzuciłem 4k8 na testy obronne oraz 2k12 dla Cichego.

A co z tego wszystkiego wynika? Popatrzmy!

Atak Łasicy z wynikiem 15 (7 na k8 + 3 PA + Garda 2 oraz +3 za nóż z AliExpress). Rzut obronny 7 (5 na k8 + Garda 4 - 2 za walkę gołymi rękami).

Ataki Cichego z wynikami 10 (5 na k12 + 1 PA + Garda 4 i brak premii z broni) oraz 16 (12 na k12 + Garda 4). Rzuty obronne odpowiednio 9 i 8.

I jeszcze atak Altego z wynikiem 16 (8 na k12 + 2 PA + Garda 4 oraz + 2 premii z rękawicy). Rzut obronny 9 (7 na k8 + Garda 4 - 2 za walkę gołymi rękami).

Tak naprawdę o wyniku przesądziły parametry uzbrojenia, chociaż Wy tego tu nie widzicie - otóż najpierw policzyłem sobie rezultaty zapomniawszy uwzględnić wady i zalety oręża i uzyskałem dużo gorszy wynik niż w powtórnym liczeniu, kiedy przypomniałem sobie o tej ważnej zasadzie (premie i kary z tytuły uzbrojenia).

Teraz kwestia dodatkowych premii. Atak Łasicy oraz drugi atak Cichego to Bomby (wynik ataku dwukrotnie wyższy od wyniku obrony, odpowiednio 15:7 oraz 16:8). Obrażenia zadane tymi ciosami zostaną podwojone, a kiedy wyliczymy już ich wartości, sprawdzimy też rodzaj zadanych krytyków.

W poście #152 rzuciłem odpowiednio na obrażenia zadane nożem Łasicy, Cichego i Altego (2k6, dwa osobne k8 oraz 1k6+2). Tym razem poszło kiepsko w rzutach, aż trzy jedynki - Łasica zadał 8 ran (3+1 x2), ale że to 7 ran netto, będzie i tak krytyk. Pierwszy cios Cichego 4 rany (3 netto). Drugi cios Cichego 16 ran (15 netto). Cios Altego 3 rany (2 netto).

W sumie drab zainkasował 27 obrażeń netto i jeśli teraz otworzycie podręcznik i sprawdzicie statystyki doświadczonego korsarza, znajdziecie Próg Obrażeń warty… 26!

Tym samym wyeliminowaliście go dosłownie na styk, mieliście i tak sporo szczęścia w tym pechu z niskimi wartościami obrażeń.

W kwestii dynamiki walki widziałbym to tak: Łasica wbija gościowi nóż pod maskę i napiera z całej siły na rękojeść, ten cofa się pośród rozbryzgu krwi i dostaje nożem Cichego chluśnięcie po barku. W tej samej chwili Altego wbija mu szpikulce rękawicy w podbrzusze na krawędzi prowizorycznego napierśnika, a kiedy dźwigający rękę ku wciąż tkwiącymi w gardle nożowi zbir odsłania lewą pachę, Cichy ponownie wbija mu nóż sięgając poprzez pachę prosto w serce.

Spróbujcie sobie z tego zmontować indywidualne opisy i myślcie szybko, co dalej!!!
 
Ketharian jest offline