Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 18-04-2021, 20:51   #102
Efcia
 
Efcia's Avatar
 
Reputacja: 1 Efcia ma wspaniałą reputacjęEfcia ma wspaniałą reputacjęEfcia ma wspaniałą reputacjęEfcia ma wspaniałą reputacjęEfcia ma wspaniałą reputacjęEfcia ma wspaniałą reputacjęEfcia ma wspaniałą reputacjęEfcia ma wspaniałą reputacjęEfcia ma wspaniałą reputacjęEfcia ma wspaniałą reputacjęEfcia ma wspaniałą reputację
Pomysl Isabelli de Truville aby amazonka nocowała z nimi był tak śmiały, tak nieprzewidywalny i tak beztroski, że aż ujął baronessę de Azuara za serce. I chociaż rozum podpowiada, że to może być niebezpieczne dla ich zdrowia i życia, to nie nim kierowała się Iolanda zgadzając się na to szaleństwo.
- Twój brat, Isabello, to wspaniały szermierz - w głosie Iolandy dały się wychwycić podziw. - Tak dzielnie staną przeciwko temu wojownikowi i wygrał. Chociaż wątpiłam w powodzenie takiego planu, to muszę przyznać, że po mistrzowsku zostało to rozegrane. To musiało być dla Ciebie niełatwe, tak patrzeć jak on się naraża? - Dodała z troską. - Zapewne tak samo jak dla niego, gdy signore Arrarte proponował abyś Ty, moja droga, odegrała najważniejszą rolę w wydobyciu naszej współlokatorki - na dalsze pogaduchy Iolanda siły już nie miała i szybko zapadła w sen.

Gdy rano obudziła się odczuwając ból w udach podziękowała bogom za niego. Bo to znaczyło, że żyje i że szaleństwa panny Isabelli nie przypłaciła gardłem.

Przed śniadaniem w izbie zjawiła się Pilar by pomóc swej pani w porannych ablucjach. Tym razem Iolanda założyła spodnie i dobrze dopasowaną koszulę.
- Tobie również radzę się przebrać Isabello - powiedziała do młodej Bretonki. - Jesteś poszukiwaczem przygód, a ci nie patrzą na konwenanse ! - to mówiąc zeszła w tym męskim, ale nadal podkreślającym jej kobiece walory stroju na śniadanie. Tam odnalazła tak wojownika gospodarzy jak i Bertranda de Truville i obu pogratulowała wspaniałej walki jaką stoczyli.
 
__________________
- I jak tam sprawy w Chaosie? - zapytała.
- W tej chwili dość chaotycznie - odpowiedział Mandor.

"Rycerz cieni" Roger Zelazny
Efcia jest offline