Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 19-04-2021, 15:49   #134
Phil
 
Phil's Avatar
 
Reputacja: 1 Phil ma wspaniałą reputacjęPhil ma wspaniałą reputacjęPhil ma wspaniałą reputacjęPhil ma wspaniałą reputacjęPhil ma wspaniałą reputacjęPhil ma wspaniałą reputacjęPhil ma wspaniałą reputacjęPhil ma wspaniałą reputacjęPhil ma wspaniałą reputacjęPhil ma wspaniałą reputacjęPhil ma wspaniałą reputację
Kapłan Sigmara

- Niestety, nie znam treści tej przepowiedni, panie Falkenberg. – Kapłan wzruszył ramionami. - Nawet nie wiem, czy ona naprawdę istnieje. Jeśli jednak jest to prawdziwa informacja, może ona rzucić nowe światło na całą tą sytuację. Nie mogę od was wymagać niczego, a tym bardziej nie ryzykowania własnego życia dla czegoś tak niepewnego, ale mogę wam pomóc w dostaniu się tam, jeśli będziecie tego chcieli. Jak widać, nawet kościół Sigmara, opiekuna Imperium, wydaje się nie być zainteresowany zapowiedzią końca świata.

Jakże różnił się w podejściu do nich od innych osób, z których niemal każda chciała czegoś albo wręcz żądała.

- Karak Moran leży na południowy zachód stąd, gdzieś w rejonie bretońskiej doliny Frugelhorn. Teraz, kiedy o tym myślę, mam wrażenie że ten rejon często przyciąga siły zła. Tak czy owak, nie znam dokładnej drogi. Zresztą, kto wie, po kilkuset latach może jej wcale nie być. Spróbuję się tego dowiedzieć, póki macie tu jeszcze jakieś rzeczy do załatwienia.

Peter opisał naszyjnik tym, którzy nigdy go nie widzieli. Miał to być zwykły rzemień z żelazną zawieszką w kształcie młota. Legenda głosiła, że pochodzi on jeszcze z czasów samego Sigmara, a nawet, że nosił on go na szyi. Dla mieszkańców Wolfenburga był on znakiem opieki boskiej, ale w trakcie podróży sporo osób wyraziło wątpliwości co do jego boskiego czy nawet magicznego charakteru. Przekazał też Albertusowi swoje prywatne wahania.

- Tak, byłoby nam łatwiej, gdyby bogowie mówili naszym językiem. Rozumiem cię, a jako kapłan i człowiek starszy i bardziej doświadczony mogę powiedzieć tylko jedno. Prawdziwa wiara wykuwa się właśnie w takich chwilach.

Kapłan Grimnira

- Karak Moran? – Głos starego krasnoluda utwardził się jeszcze mocniej, jeśli było to możliwe. – Księga Uraz jest pełna zapisów o tej twierdzy. Nadejdzie dzień, gdy odzyskamy sale przodków. Ciężko będzie wam się tam dostać, góry pełne są zielonoskórych. Najbliżej jest Karak Azgaraz. Tam, u tana Mariksona będziecie mogli się dowiedzieć czy istnieje jakiś sposób dotarcia do twierdzy Moran. Kiedyś oba Karaki były ze połączone podziemną drogą. A po co tam w ogóle się wybieracie?
 
__________________
Bajarz - Warhammerophil.
Phil jest offline