Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 25-05-2021, 21:54   #2
Gladin
 
Gladin's Avatar
 
Reputacja: 1 Gladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputację
Na razie przejrzałem system „Broomstix". O tyle przypadł mi do gustu, że jest krótki i dość prosty, chociaż czasami zbyt mało dokładnie objaśniony. Niektóre rzeczy trzeba samemu doprecyzować (odnośnie tworzenia postaci). „Harry Potter RPG" odrzuciło mnie bardzo szybko - 150 stron praktycznie na temat tworzenia postaci i co na co wpływa, jak się ma wzrost do zasięgu na polu walki i takie tam. No nie, dzięki. Mega skomplikowane system to już istnieją. „Kids on brooms" odłożyłem, bo 50zł za PDFa wydaje mi się sporo. Zwłaszcza, że bardziej zależy mi na przygodach, niż systemie.
Natomiast co do przygód, to obecnie przejrzałem „Warlock's Tunnel" i wydaje się dobrze przygotowane. „Nathair's Curse, and the Mystery of the Second Wand" na pierwszy rzut oka wydawało się ciekawe, ale... w sumie sprowadza się do 2 walk i jest niedokończone. Ma za to rozrysowany pociąg do Hogwartu, co można wykorzystać.
„The Griffin of Teradom" ma pewne pomysły, które można wpleść, aczkolwiek też nie stanowi zamkniętej całości. Będę szukał dalej, bo brakuje mi przygody i wprowadzenia dla pierwszoroczniaków. Dotychczas przeczytane przygody zakładają, że uczniowie znają zaklęcia i takie tam.
 
Gladin jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem