Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 27-05-2021, 15:48   #1014
Ombrose
 
Ombrose's Avatar
 
Reputacja: 1 Ombrose ma wspaniałą reputacjęOmbrose ma wspaniałą reputacjęOmbrose ma wspaniałą reputacjęOmbrose ma wspaniałą reputacjęOmbrose ma wspaniałą reputacjęOmbrose ma wspaniałą reputacjęOmbrose ma wspaniałą reputacjęOmbrose ma wspaniałą reputacjęOmbrose ma wspaniałą reputacjęOmbrose ma wspaniałą reputacjęOmbrose ma wspaniałą reputację
Cytat:
Justicar
Ja zawsze używałem określenia „Egzekutor”. Brzmi dużo lepiej niż Justicar lub Justicariusz. Jest też bardziej edgy.

To jest dobra sesja drogi w świecie wampira, kiedy wypełniasz misje Camarilli jako jedna z osób związanych z Archontami lub Egzekutorami Chyba ze wszystkich sesji, w jakie grałem, najmilej wspominam te związane z wypełnianiem różnych misji w Europie lub na całym świecie. Nawet wyłączając już samego WoDa Archontowie mieli duże znaczenie w każdej sesji, w której grałem/którą czytałem (choć to chyba przypadek, że się tak złożyło).

Cytat:
Blood potence zastępuje pokolenia w tym systemie. Wydaje mi się, że celem jest dać graczom możliwość rozwoju, pamiętając jednocześnie, że niskopokoleniowe wampiry zniknęły. Czy wyszło dobrze? Trudno mi powiedzieć. Jest inaczej niż było.
Ja mam mieszane uczucia względem tego. We wcześniejszych edycjach początkowo nie podobało mi się to, że moc wampirów jest tak mocno związana z ich pokoleniami. Bo to było dość zaduszające, ta świadomość, że z każdym kolejnym pokoleniem Kainici robią się coraz słabsi. To dość… smutne i zwiastujące apokalipsę. Z drugiej strony - o to właśnie chodziło w systemie. Na dodatek podkreśla to wagę i grzech diablerii.

Choć tutaj pokolenie wciąż ma duże znaczenie - minimalna i maksymalna Blood Potency jest uzależniona od pokolenia. Chyba tu chodzi tylko i wyłącznie o to, aby podkreślić, że nawet wampiry należące do jednego pokolenia mogą się znacznie różnić. Według podręcznika dziwne rytuały i przeżycie pełnego wieku zwiększa BP. A 50 lat w torporze obniża go o jeden. W zależności od tego jak będziesz się prowadzić, tak inaczej będzie wyglądać twój poziom mocy.

Cytat:
Szkoda ze Yusuf nie postawil ultimatum ze pusci wolno Valeriusa, jesli ten zaprowadzi nas do skrytki Anny z pieczecia. Albo niech adres chociaz da Chyba ze chodzilo o moraly, ze "sedziego nie do sie przekupic”
Tak.
Nic nie zyskujemy na tym, że puszczamy go wolno. Jedynie Anna może zorientować się w jakiś sposób, że przeżył i nie dać nam pieczęci.

Cytat:
który boi się nic nie powiedzieć a jednocześnie boi się powiedzieć cokolwiek gdyż jej zdaniem każda droga prowadzi ku zatraceniu…
Bardzo trafna definicja życia i istnienia tak w ogóle

***

Bądźmy proszę wciąż ostrożni względem Valeriusa. Najchętniej bym go zabił. Skoro już mamy puścić go wolno, to moglibyśmy wymusić na nim, aby pozostał przez chwilę w Londynie i pomógł nam w razie czego? Żebyśmy mieli cokolwiek z tego. Naszym zadaniem nie jest sprawiedliwie rozsądzać zabójstwo Mitry, tylko doprowadzić do jego wskrzeszenia. Więc Pieczęć.

Qwerty myśli bardziej o zebraniu artefaktów, jak o skompletowaniu walizki prezydenta USA z bronią jądrową. Nie aktywuję, nie wskrzeszę Mitry. Ale jak mi będziecie podskakiwać, to to zrobię.

Poproszę o rzuty - chciałbym skorzystać z Auspex 1 i określić, czy podczas całej rozmowy i nawet potem nie miało miejsca coś paranormalnego.
I z Auspex 2 - potrzebuję premonition


I jedna sprawa wciąż od czasu do czasu kołacze mi się po głowie - sprawa edycji, która była poruszona. Zawsze myślałem, że jest tak, że przez pierwszych 10 minut możesz edytować ile chcesz i wtedy to się nie zaznaczy. Chyba że ktoś wejdzie w wątek - wtedy to zostanie odnotowane pod spodem.

Dla przykładu - ten post napisałem o 15:48 i edytowałem 2 minuty później i się zaznaczyło. Myślę, że ktoś wszedł w ten wątek komentarzy i to z tego powodu tak szybko.
 

Ostatnio edytowane przez Ombrose : 27-05-2021 o 15:52.
Ombrose jest offline