Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 28-05-2021, 08:04   #1015
Lord Melkor
 
Lord Melkor's Avatar
 
Reputacja: 1 Lord Melkor ma wspaniałą reputacjęLord Melkor ma wspaniałą reputacjęLord Melkor ma wspaniałą reputacjęLord Melkor ma wspaniałą reputacjęLord Melkor ma wspaniałą reputacjęLord Melkor ma wspaniałą reputacjęLord Melkor ma wspaniałą reputacjęLord Melkor ma wspaniałą reputacjęLord Melkor ma wspaniałą reputacjęLord Melkor ma wspaniałą reputacjęLord Melkor ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Ombrose Zobacz post
Ja zawsze używałem określenia „Egzekutor”.



Ja mam mieszane uczucia względem tego. We wcześniejszych edycjach początkowo nie podobało mi się to, że moc wampirów jest tak mocno związana z ich pokoleniami. Bo to było dość zaduszające, ta świadomość, że z każdym kolejnym pokoleniem Kainici robią się coraz słabsi. To dość… smutne i zwiastujące apokalipsę. Z drugiej strony - o to właśnie chodziło w systemie. Na dodatek podkreśla to wagę i grzech diablerii.

Choć tutaj pokolenie wciąż ma duże znaczenie - minimalna i maksymalna Blood Potency jest uzależniona od pokolenia. Chyba tu chodzi tylko i wyłącznie o to, aby podkreślić, że nawet wampiry należące do jednego pokolenia mogą się znacznie różnić. Według podręcznika dziwne rytuały i przeżycie pełnego wieku zwiększa BP. A 50 lat w torporze obniża go o jeden. W zależności od tego jak będziesz się prowadzić, tak inaczej będzie wyglądać twój poziom mocy.

.
Cześć, wprawdzie nie gram ale interesuje się Światem Mroku i czytam tę sesję więc pozwoliłem sobie odpisać w związku z dyskusją natury ogólnej.

Mi się raczej podobają te zmiany trochę uelastyczniające Blood Potency, czyni to system mniej sztywnym - niektóre wampiry mogą aktywnie unikać zwiększenia BP (np. przez torpor) bo to mocno utrudnia im odżywianie. Poza tym pozwala to na osłabianie roli starszych i na odgrywanie większej roli przez młodsze wampiry, którymi zazwyczaj są bohaterowie graczy.
 

Ostatnio edytowane przez Lord Melkor : 28-05-2021 o 08:09.
Lord Melkor jest teraz online