Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 28-05-2021, 08:20   #1016
Mi Raaz
 
Mi Raaz's Avatar
 
Reputacja: 1 Mi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputację
Bardzo miło mi powitać kogoś, kto czytuje sesję a w niej nie gra. Chętnie widzę nowe głosy w dyskusjach.

Podręcznik dość dobrze determinuje fakt, że dla graczy dostępne jest Blood Potency na poziomie do 5. Powyżej tego poziomu nikt nie zakładał, że ktoś będzie grać. Wady klanowe rozwijają się wraz z Blood Potency, co utrudnia życie. Głód jest tym gorszy im wieksze Blood Potency.

Ogólnie system jest... ciekawy i chyba ma więcej zalet niż wad. Choć cała 5 edycja jest... dziwna. W mojej ocenie bardziej kierowana do nowych graczy niż do kogoś, kto ograł poprzednie edycje.

***

@Ombrose

Co do premonition i auspex wyniki masz na priv, zapomniałem napisać, że wyszedł Ci rouse check i nie głodniejesz.

Egzekutor za to jako nazwa mi kompletnie nie pasuje do funkcji... Tu bardziej pasowałoby mi, żeby Alastor był tytułowany Egzekutorem.

Jeżeli przyjmę, że Camarillą zarządza Wewnetrzny Krąg (Inner Circle) zwany też Wieżą z Kości Słoniowej (Ivory Tower) i nikt nie wie kto to... ani czy w ogóle istnieje... a jego jedyną twarzą jest 8 Justicars, po jednym na każdy klan należący do Camarilli... to słowo Egzekutor ni jak nie oddaje ogromu ich władzy. Każdy z nich stoi ponad Archontami i Książętami.

Co do Archontów i Książąt to oni są w teorii na równym poziomie władzy. Archont to władza wojskowa, nadzwyczajna. Na trudne czasy. Książe to administrator. Gdy nie dzieje się nic groźnego, to trzyma w garści niepodzielna władzę.

Między innymi to powód dla którego Mitra nigdy nie dołączył do Camarilli. Mając we władzy Londyn/Wielką Brytanię nie zniósłby jakiejkolwiek władzy ponad sobą. A już na pewno nie zniósłby władzy faceta tytułowanego Egzekutorem...

Znaczy nie zrozum mnie źle Ombrose, w pewnych przygodach, których charakter skupia się na eliminowaniu zagrożeń Camarilii i na tym skupia się konkretny Justicar to ma sporo sensu. Ja jednak chciałbym ich przedstawić właśnie tak jak to opisałem powyżej: najważniejszej na świecie osoby w danym klanie. Osoby, która machnie ręką i jego Archont usuwa nie jednego, ale np. czterech niewygodnych Książąt w rejonie.

EDIT:

Jest pościk. Umożliwiłem Wam wszystkim wymianę zdań/ognia z Valeriusem. Nie myślcie o tym raczej jako o pełnoprawnej kolejce.
 
__________________
Wszelkie podobieństwo do prawdziwych osób lub zdarzeń jest całkowicie przypadkowe.

”Ludzie nie chcą słyszeć twojej opinii. Oni chcą słyszeć swoją własną opinię wychodzącą z twoich ust” - zasłyszane od znajomej.

Ostatnio edytowane przez Mi Raaz : 28-05-2021 o 13:03.
Mi Raaz jest offline