Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 03-06-2021, 23:48   #728
Guren
 
Guren's Avatar
 
Reputacja: 1 Guren ma wspaniałą reputacjęGuren ma wspaniałą reputacjęGuren ma wspaniałą reputacjęGuren ma wspaniałą reputacjęGuren ma wspaniałą reputacjęGuren ma wspaniałą reputacjęGuren ma wspaniałą reputacjęGuren ma wspaniałą reputacjęGuren ma wspaniałą reputacjęGuren ma wspaniałą reputacjęGuren ma wspaniałą reputację
U Shen
- Kiedy ja nie jestem zły na moje dzieci. Jakkolwiek wkurzyło mnie wiele osób, to do nich nic nie mam! Ja... Nie wiem jak to opisać... - usiadł na podłodze:-
Moja rodzina była tradycjonalna, zwłaszcza ojciec czepiał się jej jak jakiegoś koła ratunkowego. Pewnie dlatego, że w dobie dyplomacji wojsko traci na znaczeniu. To było jak stos kamieni który mnie przygniatał. A może rodzaj bagażu? W każdym razie nie chciałem go, bo czułem się jakby mnie przygniatał albo dusił. Może byłoby znośne jakby przynajmniej ojciec umiał okazać trochę troski, ba że jestem dla niego człowiekiem? Dziadek potrafił, czemu ojciec nie?

W każdym razie zwiałem z domu jak miałem 16 lat. Skoro taka Toph Being Fong mogła będąc ślepą 12 latką, to ja się chyba zasiedziałem. I szalałem nieźle za młodu, nigdzie nie grzejąc dłużej miejsca. No może po za Pustynią… Tam byłem ze 2-3 lata, ale cóż… Potem poznałem Lan Chi. twierdziła, że rodzina też ją przygniata. Mieliśmy ze sobą coś wspólnego, nie? Poszła do takiego ekstremum, że twierdziła, że imię jakie jej dali było “niewolniczym imieniem” i sama sobie nadała nowe. “Lan Chi” jak “Niebieskie Skrzydło”, a o ironio to było jeszcze zanim pojawiła się fala nowych tkaczy Wiatru. Dalej żyliśmy jak Nomadowie nigdzie nie grzejąc dłużej miejsca, bo za ideą Tenzina z klasztorami żona nie przepadała. Ja zresztą też nie. Przypomina mi to o moich domowych koszarach.
Potem wyszła ta cała wojna z Kuvirą. Trafiliśmy z Lan Chi Port Algonquin. I cóż chaos jaki zaistniał sprawił że stanąłem przeciwko Kuvirze, a potem, żeby ogarnąć burdel powojenny wstąpiłem do policji. Nadmiar zasad jest do kitu, ale anarchia też jest niebezpieczna. No i…. Dowiedziałem się, że zostanę tatą .-
uśmiechnął się. - Jak ja się cieszyłem, że urodziła mi się córka! I bez tego na początku bałem się wziąć ją na ręce. Ale jakbym miał syna bałbym się bardziej, że zrobię coś nie tak jak mój stary. Nie wiem, może dlatego że w domu przeważali mężczyźni, albo wojskowe tradycje mam wrażenie, że przy synu jest jakieś większe...zobowiązanie?

Moja żona zawsze gfardziła tradycją i stereotypami płciowymi. To ostatnie jej chwalić! Wysyłała Kohaku- moją córkę, żeby ćwiczyła ze mną Tkanie, że ma być twarda. Mi to odpowiadało. Za cholerę bym nie wiedział jak wychować małej damy! A także mogłem stwierdzić, że moja córeńka to taki fajny ludzik, tylko mały! Postrach dzielnicy z niej i tak nie wyszedł, nawet jest dość dziewczyńskim molikiem. Mniej się przez to bałem jak syn się urodził. To też całkiem fajny ludzik. Przodkowie, jak miałem tyle lat co mój syn teraz to omijałem mojego starego szerokim łukiem, a Rin mnie przytula i ma gdzieś, że to nie-męskie. Z drugiej strony to mały się nie przyznaje, ale na filmach też najbardziej płacze.

No, a teraz matka moich dzieci i kobieta z którą chciałem spędzić życie stwierdziła, że ją przytłaczam i odchodzi. Nie wiadomo skąd nagle zjawia się rodzina z którą zerwałem kontakt. Mój porzucony bagaż wrócił, dorzucono mi nowy i ja się najbardziej boję jak bardzo oberwie się od tego moim dzieciom. Bagaż który porzuciłem nie powinien przytłaczać i ich. To moje brzemię które nie powinno ich dotyczyć...


Zastanawiało go jakim cudem przeszedł do pozycji w której leży na podłodze i gapi się w sufit. Dlatego, że nie umiał spojrzeć w oczy Shen? I czemu tak się rozgadał.

Na plaży

- Ta panienka ostatnio była klientką na posterunku - wyjaśnił córce - Kazumi, czemu nie próbowałaś w Ośrodku Społecznym albo Domie Dziecka? Mogliby Ci pomóc… A przynajmniej dać łóżko i posiłki

Po cholerę się miesza? Powinien myśleć przede wszystkim o bezpieczeństwie własnych dzieci...
 
__________________
You are braver than you believe, stronger than you seem, and smarter than you think. Kubuś Puchatek aka Winnie the Pooh

Ostatnio edytowane przez Guren : 04-06-2021 o 09:35.
Guren jest offline