Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 05-06-2021, 19:20   #627
Pipboy79
Majster Cziter
 
Pipboy79's Avatar
 
Reputacja: 1 Pipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputację
Cytat:
Pozwoliłam sobie zaspekulować odnośnie nazwy, bo opis sztuczki fizycznie nie istnieje ([jest napisane tylko: [ocenzurowano]). Z kolei Ty nie jesteś precyzyjny i wylewny. Jeśli nie wiem, jak działa uwodzenie i co oznacza (fabularnie i mechanicznie) status "uwiedziony" to nie wiem jak używać danego narzędzia, nie? Pokażesz mi w podręczniku, gdzie jest to opisane? Bo z tego co wiem, to nie ma. Dlatego o to wszystko pytam. I "na ładne oczy" to mogłeś sam zinterpretować reakcję NPC na nasze bohaterki, w tym miejscu jednak składam konkretną deklarację mechaniczną z użyciem sztuczki wartej 100 PD. Więc efekty powinny być bardziej spektakularne.
- No Ty jakoś tam pytasz a ja jakoś tam odpowiadam. Dla mnie negocjacje i uwodzenie to dwie różne rzeczy. Moim zdaniem jakby Sztuczka miała dawać bonus do negocjacji to by było o tym napisane. W tej Sztuczce nic nie ma na temat negocjacji. A wspomniałaś w deklarce, że chcesz jej użyć jako wspomagacza do negocjacji z najemnikiem. Też nie byłaś zbyt precyzyjna i wylewna. Więc potraktowałem tą deklarkę dosłownie. A dosłownie to mi to nie pasuje do opisu mechy Sztuczki. Bo w opisie jest, że pozwala na przerzut w innej sytuacji niż to co mi zadeklarowałaś. Więc odpisałem jw.



Cytat:
I nie sugerowałam, że za test uwodzenia ma ktoś ruszyć za darmo na wyprawę. Sam to sobie dopowiedziałeś. Więc nie wiem skąd pomysł, że mogłabym na to liczyć. Ja napisałam wprost: Rita użyje sztuczki, by uwieść potencjalnego pracownika, aby móc wynegocjować lepsze warunki. Cytat:
- Tak to bywa jak obie strony posługują się skrótami myślowymi Widząc deklarkę o uwodzeniu (użyciu Sztuczki) zaznaczyłem, że to samo z siebie raczej nie wystarczy w negocjacjach i trzeba opowiedzieć coś więcej o planowanej wyprawie by ktoś to rozważył na poważnie. I tyle. Co i jak powie Rita to już zostawiam Tobie.


Cytat:
Jeśli na przykład zbije o 10% cenę, bo facet-pracownik będzie na nią bardzo leciał, to już jest profit. I o to mi chodzi.
- To w takim razie czekam na post. Bo tak w powietrzu to trudno coś powiedzieć. A jak widać łatwo o nieporozumienia jak się nie ma tekstu źródlowego z posta do obróbki.
 
__________________
MG pomaga chętniej tym Graczom którzy radzą sobie sami

Jeśli czytasz jakąś moją sesję i uważasz, że to coś dla Ciebie to daj znać na pw, zobaczymy co da się zrobić
Pipboy79 jest offline