Wątek: X-COM - komenty
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 13-06-2021, 23:03   #422
Pipboy79
Majster Cziter
 
Pipboy79's Avatar
 
Reputacja: 1 Pipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputację
Tura 124 - 2037.06.03; śr; popołudnie

- Oki, to mój post jest :> Udało mi się zmajstrować szybki post A termin na wrzucenie posta to do końca pt. 06.18. Jbc z tym realem to daj znać to najwyżej się wydłuży turę



Stan BG:

- Law Tao; 10/10; s.zdrowy; (Ranga IV; Skany)


Omówienie


- To w tej turze minęło ok 2-3 h. Tak pi x oko aby się zebrać wszyscy do kupy w HQ, pogadać co i jak, spakować się no i ruszyć do tego odkrytego włazu.


@Schron

- Law 10/10; pm (właz) (SIŁ 4; REF 5)
- Sofia 7/10; k-ek M 4 + pistolet (właz) (SIŁ 5; REF 5)
- Maxi 10/10; k-ek M 4 + pistolet (właz) (SIŁ 6; Skradanie 7)
- Kirk 10/10; shotgun (HQ) (SIŁ 5; REF 5)
- Talbot 10/10; pm (HQ) (SIŁ 4; REF 4)
- Over 10/10; ckm (HQ) (SIŁ 8; REF 7)
- Dunkierka 10/10; kw (lab) (SIŁ 6; Skradanie 8)
- Junior 10/10; k-ek (lab) (SIŁ 7; REF 7)



@Wszyscy


- Wszystkim xcomowcom bez większych trudności udało się dotrzeć do włazu a potem wydostać na powierzchnię. Mniej więcej dotrzeć do parteru zagruzowanej piramidy.

- Z miejsca gdzie dotarli widać główne wejście i stojące tam obie furgonetki. Jakoś nie wygląda by coś tam się zmieniło od pospiesznego odwrotu do piwnicy. Może tubylców jest mniej i są jacyś ospali no ale są. Więc ot tak, dotarcie do samochodów może być kłopotliwe.

- Można próbować przekraść się po załomach i ogólnie górą. Wówczas jest szansa, że nawet jak tubylcy dojrzą wycieczkę to będą mieli problem ją siegnąć. No ale jednak jak sprawy przybrałyby nerwowy obrót to może być kłopot z manewrem na tych galeryjkach, kładkach itd. Test na te hopsanie to test Siła +2. Jak ktoś zda to przebywa trasę bez szwanku. Jak obleje robi na tyle hałasu/zamieszania, że alarmuje tubylców. Jak 10-ka to dodatkowo spada na dół.

- Można też próbować przekraść się parterem. Jest sporo galeryjek, gruzu, załomów, ścianek działowych itd. jest więc gdzie bawić się w chowanego. No ale tam też mogą być tubylcy. Taka droga to test Refleksu +2. Zdany test to komuś udało się przebyć bez większych przygód do samochodów. Oblany to wywołał zamieszanie na tyle, że zaalrmował tubylców. Na 10 to wpada na tubylca gdzieś za rogiem i od razu jest w zwarciu. Dunkierka i Maxim mogą użyć do tego testu Skradania zamiast Refleksu (2k10 zamiast 1k10).

- No i można też dać sobie spokój z furgonetkami i po prostu wyjść z piramidy jakaś szczeliną. Wówczas nie ma żadnych testów no ale trzeba zasuwać z buta przez miasto a potem za rzekę no i te skutki uboczne jak w poście.

- To w sumie trzy najbardziej oczywiste drogi w tej sytuacji. No ale jak masz własne pomysły to dawaj

- I jak jakas droga z kostkowaniem to możesz się sam pobawić z wklejeniem wyniku. 8k10 lub 10k10. Kolejność za osobę jw na liście. Ale jak zbyt zamotane no problemo, mogę pokulać za wycieczkę.


---



- I chyba tyle ode mnie na tą turę Jak coś niejasne no to pytaj



---



Cytat:
Hej!

Przepraszam za kolejne z rzędu opóźnienie. Trochę spraw prywatnych się nagromadziło. Postaram się już wrócić do normalnego rytmu. Jeśli potrzebujesz tygodnia, żeby odpisać w następny weekend, to dla mnie nie będzie problemu.
- No problemo Fajno, że mimo wszystko udało Ci się wrzucić posta Jakbyś potrzebował więcej czasu na swój post w tej turze to daj znać




Cytat:
Co do schronu to Law wraca do HQ. Tam spróbuje się zorientować, w którym miejscu piramidy się znajdują i obmyśleć najlepszą drogę do samochodów.

Juniorowi wziąłbym ulepszenie +1 do obrażeń. Poza tym z Dunkierką też wracają do HQ.

Generalnie zamykałbym sprawy ze schronem póki co i dążył już do powrotu do bazy.
- Oki, szpoko, dzięki za post i deklarki
 
__________________
MG pomaga chętniej tym Graczom którzy radzą sobie sami

Jeśli czytasz jakąś moją sesję i uważasz, że to coś dla Ciebie to daj znać na pw, zobaczymy co da się zrobić
Pipboy79 jest offline