Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 16-06-2021, 22:22   #24
Gladin
 
Gladin's Avatar
 
Reputacja: 1 Gladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Bardiel Zobacz post
Czytałem skróty i recenzje tego systemu. Nie jestem pewny czy byłby dobrze dostosowany do moich potrzeb, ale może to jeszcze przemyślę. Tak czy inaczej, dziękuję za polecenie.
Pomyślałem o nim, bo - przynajmniej tak, jak myśmy w to grali - każdy gracz był swego rodzaju magnatem, jednak wszyscy podlegali swojemu seniorowi. Każdemu zależało na pozyskaniu swoich celów, ale nie można było tego robić wbrew narzuconym poleceniom.

Do tego mechanika była podzielona na samo RPG oraz akcje sezonowe - każdy miał ileś akcji do wykonania w sezonie (różna ilość, w zależności od atrybutów) na budowanie, szpiegowanie, rekrutację, plony itd. itp.

Znam to od strony gracza a nie MG i trochę czasu upłynęło, więc nie kreuję się na eksperta. „Mechanika" też była mocno storytellingowa bo gracze tworzyli świat razem z MG (mechanika opisywała ile rzeczy mogą gracze dodać). Tego w sumie najmniej pamiętam, jak to było

Generalnie miło wspominam, choć raptem kilka sesji graliśmy. Ale tak jak pisałem - jeżeli masz czas i ochotę. Nie gwarantuję, że cokolwiek przydatnego się znajdzie
 
Gladin jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem