Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 19-06-2021, 20:44   #160
Ketharian
Dział Postapokalipsa
 
Ketharian's Avatar
 
Reputacja: 1 Ketharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputację
Technikalia

Chociaż ciągle jeszcze nie wyrwałem się z tego piekielnego zesłania na bawarskie zadupie, udało mi się znaleźć w końcu dzisiaj wolną chwilę, aby rozliczyć ostatnią teoretycznie rundę walki w osadzie. Cichy i Altego dopadli zbiega na tyłach domostwa po przeciwnej stronie wioski, kiedy ten wyciągnął już coś z pryzmy spiętrzonych tam skrzynek. Jak już wcześniej sugerowałem we wpisie fabularnym, gość ma przy sobie coś, co nie jest co prawda taktycznym ładunkiem atomowym, ale i tak może ściągnąć Wam na głowę zagładę, jeśli zdąży tego czegoś użyć.

Co istotne z punktu widzenia mechaniki, ponieważ jest ciężko ranny i zrezygnowany i chce już tylko użyć tego czegoś, nie będzie próbował żadnych uników. Jego test obronny w strzelaninie oparty będzie na wartościach Konspira 2 + 1 (minimalny możliwy wynik na kostce).

A jak poszło strzelanie naszym milusińskim? Altego ma w teście strzału Koordynację 4 + 1 premii za rewolwer na krótkim dystansie plus 3 z rzutu 1k4, w sumie 8:3, więc dosłownie oderwała gościowi pociskiem połowę czaszki – ale żeby Cichemu nie było przykro, umówmy się, że on zdążył jeszcze trafić padającego na plecy kolesia w gardło.

Tym samym za chwilę odkryjecie, że w osadzie oprócz kilkudziesięciu zamordowanych lokalsów oraz pięciu ludzi o azjatyckich rysach ukrytych pod maskami nie ma już żadnego śladu innego (byłego) życia. I teraz bardzo ważne pytanie: co zamierzacie zrobić? Uciekać od razu? Ograbić pośpiesznie i po wierzchu i uciekać? Zainwestować odpowiednio dużo czsu i grabić profesjonalnie? Osiąść w wiosce i założyć nową nadziemną społeczność?

Opis fabularny w trakcie przygotowania, rysuję właśnie w głowie scenę odstrzelenia ostatniemu maskaczowi połowy czaszki...
 
Ketharian jest offline