Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 19-07-2021, 22:26   #19
Ribaldo
Bradiaga Mamidlany
 
Ribaldo's Avatar
 
Reputacja: 1 Ribaldo ma wspaniałą reputacjęRibaldo ma wspaniałą reputacjęRibaldo ma wspaniałą reputacjęRibaldo ma wspaniałą reputacjęRibaldo ma wspaniałą reputacjęRibaldo ma wspaniałą reputacjęRibaldo ma wspaniałą reputacjęRibaldo ma wspaniałą reputacjęRibaldo ma wspaniałą reputacjęRibaldo ma wspaniałą reputacjęRibaldo ma wspaniałą reputację
Kilka słów dopowiedzenia w temacie postu.
Po pierwsze Jakub po tym, jak został wybudzony w rzeczywistości nadal ma mglisty ogląd na ten świat pomiędzy realnością a światem snu. Wygląda to tak jakby oglądał dwie nałożone na siebie klisze, albo warstwy w photoshopie z 50% transparencją.
Od jego woli zależy na którym świecie się skupi. Teoretycznie może nawet próbować ponownie wejść w pełni w ten świat, a nie tylko go obserwować. Efekt ten minie po jakimś czasie, choć jak długo się on utrzyma zależy już od decyzji jakie podejmiesz Junior.

To, co przeżywa Barbara teoretycznie powinienem przesłać tylko kannie w formie PW, aby pełni utrzymać niewiedzę odnośnie tego, co przeżywa druga postać. Taki był pierwotny zamiar, ale rezygnuję z niego, aby nie zmuszać was do prowadzenia sesji jawnej i utajonej. Początkowo wydawało mi się to dobrym pomysłem, zwłaszcza w formie pbf-u. Teraz jednak myślę, że może to rodzić więcej problemów niż pożytku i główny wątek sesyjny na tym cierpi. Z racji, że mamy kilku czytelników naszych onirycznych wojaży, to rezygnuję z tego pomysłu. Liczę przy tym na waszą uczciwość i umiejętność oddzielenia tego, co wie postać od tego, co wiecie wy.
Może się jednak zdarzyć, że powrócę do schematu pierwotnego, jeżeli uznam, że wykorzystujecie wiedzę niedostępną dla waszej postaci.

I na koniec gdoc.
Nie mam nic przeciwko pewnym ustaleniom za pomocą dowolnego komunikatora, ale jestem przeciwny tworzeniu postów, czy też jakiś scen wspólnie. Chciałbym, aby posty były w pełni autorskie. To dla mnie swego rodzaju esencja i przewaga pbf-u nad innymi formami rozgrywania sesji.
Możemy zatem na sucho lub na brudno przeprowadzić jakiś dialog, ale chciałbym aby jego przedstawienie w sesji pozostało stricte autorskie. Wszak tą samą rozmowę każda z postaci może odbierać, czy nawet rozumieć inaczej.
Ja, tak to widzę.

P.S.
Wybaczcie opieszałość względem postu.
 
__________________
I never sleep, cause sleep is the cousin of death
Ribaldo jest offline