Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 19-07-2021, 22:50   #116
Ribaldo
Bradiaga Mamidlany
 
Ribaldo's Avatar
 
Reputacja: 1 Ribaldo ma wspaniałą reputacjęRibaldo ma wspaniałą reputacjęRibaldo ma wspaniałą reputacjęRibaldo ma wspaniałą reputacjęRibaldo ma wspaniałą reputacjęRibaldo ma wspaniałą reputacjęRibaldo ma wspaniałą reputacjęRibaldo ma wspaniałą reputacjęRibaldo ma wspaniałą reputacjęRibaldo ma wspaniałą reputacjęRibaldo ma wspaniałą reputację
Jako piastujący stanowisko starosty piekielnego, czuję się w obowiązku zapytać, co do stu tysięcy czortów ognistych?

Mości Arthurze moje łazęki donoszą mi, że progi tej zacnej karczmy "LastInnem" zwanej, waszmość nie raz przekraczasz i raczysz się z lubością piwem zimnym w te upalne dnie, ale do naszej sakramenckiej sesyi nie zaglądasz i responsu od waszmości ni widu, ni słychu.
Uprzejmie się zatem starosta piekielny doprasza informacyi jakieś od waszmości, jak się sprawy z responsem mają.
Ja doskonale rozumiem, że pogoda nie nakłania, coby z piórem nad pergaminami przesiadywać, ale miejże waszmość litość. Dzień za dniem mija, a my z akcyią w lesie, że tak oględnie powiem.

Czekam zatem z niecierpliwością wielgą, na jakowyś znak od waszmości. Jeźli Ci waszmość czasu, abo sił nie staje, coby zgodny ze zwyczajem i prawem respons do sesyi naskrobać, daj mości panie jeno znać. Wszak to nie wstyd żadyn, każden bowiem wie, że rzeczy ważniejsze są na świecie niźli jakieś tam fantasmagoryczne brednie, a i przecież wiadoma to rzecz, że i muza kapryśną bywa. Tędy daj waszmość jeno deklaracyię, coby starosta, wasz sługa uniżony, miał o czem pisać i sposób coby akcyię pognać hen naprzód.
 
__________________
I never sleep, cause sleep is the cousin of death
Ribaldo jest offline