Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 18-08-2021, 19:39   #65
Rewik
 
Reputacja: 1 Rewik ma wspaniałą reputacjęRewik ma wspaniałą reputacjęRewik ma wspaniałą reputacjęRewik ma wspaniałą reputacjęRewik ma wspaniałą reputacjęRewik ma wspaniałą reputacjęRewik ma wspaniałą reputacjęRewik ma wspaniałą reputacjęRewik ma wspaniałą reputacjęRewik ma wspaniałą reputacjęRewik ma wspaniałą reputację
Odpowiedzi na niebeisko

Cytat:
Napisał Dhorr Zobacz post
Odnośnie karty postaci:
4) Umiejętność Medicine (Wis)[edited] zgodnie z informacją w nawiasie powinna być bazowana na Wisdom, a w rzeczywistości używa modyfikatora z Intelektu. To jak to robimy? W karcie był błąd. Aktualnie wzorzec zawiera poprawną formułę, jest tak jak pisała Alex wszystkie C16 zamienić na h16
5) Zdecydowałem się na ekwipunek wynikający z klasy i pochodzenia, jednak z pozostałych 5 sztuk złota chciałbym kupić procę wartą 1 sztukę srebra i 100 amunicji do niej (20sztuk miedzi), mogę to zrobić na tym etapie? tak
6) Czy mogę zamienić klasową biegłość w sejmitarze na biegłość w długim łuku, równocześnie zamieniając klasowy sejmitar(25 sztuk złota) na drąg(2sztuki srebra), oszczep(5ss) oraz sztylet(5sz) i resztę w złocie? O zamianę na długi łuk nawet nie pytam bo kosztuje 50 złota :P. Czy za resztę złota mogę coś jeszcze kupić? Co do przedmiotów to zamiast brać ekwipunek początkowy po prostu rzuć na początkową zamożność. Jeśli będzie cię stać to droga wolna. Biegłości nie zmieniaj, co nie znaczy, że nie możesz korzystać z łuku.
7) chciałbym także mieć jakieś zwierzę-tragarza jak muł (8sz) + juki (4sz), choć dodam, że wolałbym jakieś inne zwierzę zamiast muła, np. jakiegoś zwyczajnego psa w miarę dużego kundla.
to można kupić chyba w każdym mieście https://i.imgur.com/l7D6um9.png jest jeszcze takie stworzenie będące odpowiednikiem muła - 50 gp. axe beak
Cytat:
Napisał Xblejn Zobacz post
Pierwsze to czy poza dostaniem się do dzieśięciu miast lądem są jakieś inne możliwości? Po morzu pływają statki poławiaczy wielorybów, znajdują się tam też wioski. Dziesięć Miast jest uzależnione od dostaw wielorybiego oleju, który jest obok drewna podstawowym źródłem ciepła. Z tymże nawet przy normalnej pogodzie żeglowanie tam z uwagi na kry lodowe jest dość niebezpieczne. Niemniej możemy przyjąć, że część postaci graczy płynęła ostatnim statkiem na północ nie spodziewając się aż tak ciężkiej przeprawy i jakoś wylądowali w wiosce wielorybników.

Drugie pytanie to czy wiadomo już w którym mieście będzie się rozpoczynać przygoda?Jeszcze nie, ostatecznie uzależnię to od waszych postaci, jednakże Bremen wydaje się dobrym miejscem na start.

Dhorr Co znaczy operować tylko pasożytami? Zmienia się w tasiemca? Rozmawia z jemiołą?

Mroku i bardzo dobrze
 

Ostatnio edytowane przez Rewik : 18-08-2021 o 19:41.
Rewik jest offline