Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 19-08-2021, 00:02   #69
Mi Raaz
 
Mi Raaz's Avatar
 
Reputacja: 1 Mi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputację
Druid dopiero na drugim poziomie dostaje specjalizację. Różne klasy różnie zaczynają. Kilka już na pierwszym poziomie jak Warlock, który wybiera patrona, Sorc który wybiera źródło swej magii, czy kapłan który decydując się na kult jednego boga podąża od razu ścieżką swojej domeny.

Druidzi podobnie jak Magowie wybierają swoje specjalizacje na drugim poziomie. Najwięcej klas wybiera specjalizację na poziomie 3.

Co do posługiwania się łukiem to można wybrać rasę Variant Human i dobrać feat Weapon Master, albo zacząć jako elf, one wszystkie umieją w łuki.

Tasha (dodatek) daje opcję zamiany biegłości w broni, ale o ile mnie pamięć nie myli to można biegłość w jakiejś martial broni zamienić na jakąś simple. Musiałbym poszukać dokładnie.

A skoro przy Tashy jesteśmy: jest tam opcja zmiany bonusów do Ability dla rasy. Czy jest dostępna i tutaj? Znaczy mój pół-ork zamiast dostać +2 siły i +1 kondycji mógłby mieć dowolne inne w zestawie 2 i 1 (oczywiście 2 inteligencji i 1 charyzmy, żeby wszystkich zaskakiwać półorczą elokwencją).

Czy jest dla nas dostępna taka opcja?


Skoro te rzuty są tak dobre, to ja też poproszę.
 
__________________
Wszelkie podobieństwo do prawdziwych osób lub zdarzeń jest całkowicie przypadkowe.

”Ludzie nie chcą słyszeć twojej opinii. Oni chcą słyszeć swoją własną opinię wychodzącą z twoich ust” - zasłyszane od znajomej.
Mi Raaz jest offline