Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 19-08-2021, 08:54   #71
Alex Tyler
Młot na erpegowców
 
Alex Tyler's Avatar
 
Reputacja: 1 Alex Tyler ma wspaniałą reputacjęAlex Tyler ma wspaniałą reputacjęAlex Tyler ma wspaniałą reputacjęAlex Tyler ma wspaniałą reputacjęAlex Tyler ma wspaniałą reputacjęAlex Tyler ma wspaniałą reputacjęAlex Tyler ma wspaniałą reputacjęAlex Tyler ma wspaniałą reputacjęAlex Tyler ma wspaniałą reputacjęAlex Tyler ma wspaniałą reputacjęAlex Tyler ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Mi Raaz Zobacz post
Tasha (dodatek) daje opcję zamiany biegłości w broni, ale o ile mnie pamięć nie myli to można biegłość w jakiejś martial broni zamienić na jakąś simple. Musiałbym poszukać dokładnie.
Jak już pisałam, nie trzeba sięgać do tak nowych wydawnictw W Dungeon Master's Guide w rozdziale 9 na stronie 287, mamy: "Changing Proficiences". Mistrz gry może sam zmienić, albo pozwolić konkretnemu graczowi na zamianę profek (raczej równowartych, więc skill za skill, albo w tym wypadku sejmitar za długi łuk [bo oba są martial]), nie tylko między sobą, ale nawet na class features (jak w omówionym tam przykładzie) albo zwykłe featy. Zależy, co chcemy osiągnąć i ile poświęcamy. Wszystko to ma na celu dostosowanie mechaniki do flavouru W każdym razie to Rewik musi zdecydować, czy godzi się na druida z długim łukiem. Ale no oficjalne zasady pozwalają na takie zabiegi, nie trzeba nawet hałsrulować

Cytat:
Napisał Mi Raaz Zobacz post
Skoro te rzuty są tak dobre, to ja też poproszę.
Rzuty bywają zwodnicze, a średnia z rzutów jest nieco niższa niż średnia z point buy Ostatnio rzucałam ze znajomymi i można trafić dobrze, a można i tragicznie Zależy też jak fartowną rękę ma MG Ale nigdy nie wiadomo W każdym razie, jakby wszyscy tutaj brali rzuty, to może i ja bym się solidarnie skusiła?
 

Ostatnio edytowane przez Alex Tyler : 19-08-2021 o 08:57.
Alex Tyler jest offline