Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 31-08-2007, 08:59   #34
rasgan
 
rasgan's Avatar
 
Reputacja: 1 rasgan jest godny podziwurasgan jest godny podziwurasgan jest godny podziwurasgan jest godny podziwurasgan jest godny podziwurasgan jest godny podziwurasgan jest godny podziwurasgan jest godny podziwurasgan jest godny podziwurasgan jest godny podziwurasgan jest godny podziwu
Według twojego opisu jesteś złodziejem-kieszonkowcem. Z niewielkimi doświadczeniami z włamaniem i dość dużym doświadczeniem z zamkami, dobrze mówię? Tak więc skonstruowałem statystyki. 100% punktów jakie miałeś na atuty podzieliłem tak: otwieranie zamków 35%, kradzież kieszonkowa 35%, włamania 30%. Trzeci poziom D&D to 1 poziom w moim systemie. Jestem jednak sprawiedliwy (tak myślę) i staram się dopasowywać trudność gry do poziomu - wrogowie, przeszkody są takie, że macie dużą szansę je pokonać. Przykład - miałeś 20% szans na kradzież, dlaczego? Normalnie dla tego typu ludzi co spotkałeś jest około 50% ale jak pisałem: koleś był przygotowany na to i świadomy kradzieży (o czym świadczyło to, że miał pustą sakiewkę). Inny przykład (teraz dla wojownika) szansa na trafienie prostym ciosem zwykłego goblina to 75%, szansa na trafienie weterana to 50% a szefa goblinów to 30% (przez 1 poziomowego wojownika). Gdyby był to gnoll to należy odjąć po 10% od podanych wartości. Przy udanym trafieniu obrażenia były by takie: bez zbroi: 100% obrażeń broni+modyfikator siły np. miecz 1-6 (wylosowano 4)+siła 65 (wylosowano 48 co daje modyfikator +5) = 11HP - trafienie w rękę - żywotność ręki goblina 9 - ręka obcięta (tutaj test na dokładną lokalizację - wynik obcięcie powyżej łokcia)
Jak widać 1 poziomowy wojownik poradzi sobie z 1 goblinem, z 2 byłoby trudniej -5% do testów, ale z 3 to już rozproszenie uwagi -15% itd...
Jest jeszcze coś takiego jak Szczęście Łasicy i przekleństwo Althalusa. Przy pewnych wynikach na kostce jest albo krytyczny pech (złamałeś noge bo się przewróciłeś albo twoja kusza sama wystrzeliła i nieopatrznie (szczęśliwie) trafiła smoka w oko przebijając się do mózgu i zabijając gada).
Tak to się mniej więcej dzieje w moim systemie. Z chęcią odpowiem na reszte pytań.
 
__________________
Szczęścia w mrokach...

Ostatnio edytowane przez rasgan : 31-08-2007 o 09:03.
rasgan jest offline