Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 21-08-2021, 06:37   #97
Dhorr
 
Dhorr's Avatar
 
Reputacja: 1 Dhorr ma wspaniałą reputacjęDhorr ma wspaniałą reputacjęDhorr ma wspaniałą reputacjęDhorr ma wspaniałą reputacjęDhorr ma wspaniałą reputacjęDhorr ma wspaniałą reputacjęDhorr ma wspaniałą reputacjęDhorr ma wspaniałą reputacjęDhorr ma wspaniałą reputacjęDhorr ma wspaniałą reputacjęDhorr ma wspaniałą reputację
Czy będziemy stosować z wariantu zasady obciążenia lekkiego, średniego i ciężkiego, czy według standardu nie?
Cytat:
Udźwig postaci. Swój Udźwig obliczasz, mnożąc wartość Siły przez 7,5. Wynik to całkowity ciężar, jaki możesz nosić (w kilogramach), przy czym jest to wielkość na tyle duża, że postacie z reguły nie muszą się nią zanadto przejmować.
Cytat:
Wariant: Obciążenie
Zasady rządzące dźwiganiem i podnoszeniem są proste. Jeśli jednak chcesz nieco doprecyzować, w jaki sposób ciężar ekwipunku utrudnia życie twojej postaci,
skorzystaj z tego wariantu. Gdy się na to zdecydujesz, zignoruj kolumnę Siła w tabeli Pancerz w rozdziale 5, "Wyposażenie".
Kiedy ładunek niesiony przez twoją postać przekracza wartość jej Siły x 2,5, to jest ona obciążona, co oznacza. jej szybkość spada o 3 metry.
Kiedy ładunek przekracza wartość Siły x 5, lecz mieści się w udźwigu postaci, to jest ona bardzo obciążona, co skutkuje spadkiem szybkości o 6 metrów oraz z utrudnieniem w opartych na Sile, Zręczności i Kondycji testach cech, testach ataku i rzutach obronnych.
Ja grałem głównie w DnD 3.0 i jestem trochę zaskoczony tym, że w 5.0 każą się nie przejmować obciążeniem Pozytywnie zaskoczony


Czy pozwolisz graczom czarujących postaci przed rozpoczęciem gry naradzać się odnośnie znanych czarów, aby się bardziej uzupełniać i nie dublować znanych czarów w drużynie?
 

Ostatnio edytowane przez Dhorr : 21-08-2021 o 07:31.
Dhorr jest offline