Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 23-08-2021, 22:22   #19
Ketharian
Dział Postapokalipsa
 
Ketharian's Avatar
 
Reputacja: 1 Ketharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputację
Światotworzenie w wykonaniu graczy jest bardzo mile widziane, o ile nie ingeruje zbyt mocno w bieg fabuły (w takich przypadkach jako MG rezerwuję sobie prawo do modyfikacji zbyt daleko idącego wpisu). Co do poszczególnych scen, zależy to w zasadzie tylko od tempa odpisywania i dużego łutu szczęścia - w przypadku dyspozytora akurat miałem wolną chwilę, to sobie poimprowizowałem i tak stworzyłem postać Kato czekając w międzyczasie na aktywność drużyny.

Nie mam również problemu, jeśli gracz daje cynk w temacie technicznym, że chciałby "to albo to" opisać samemu - po zrobieniu takiej rezerwacji wstrzymuję własne popędy literackie

EDIT

@Johny. Przyznam szczerze, że próbowałem kiedyś prowadzić sesje CP2020 w oparciu wyłącznie o technologie opisane w podręczniku i bardzo się męczyłem w warstwie światotworzenia. Autor nie przewidział wszystkich kierunków rozwoju technologicznego w kolejnych dekadach, przez co bardzo mi dokuczał brak w grze nowoczesnych smartfonów, dronów (od malutkich szpiegowskich po ciężkie drony zaopatrzeniowe) czy robotów kierowanych przez autonomiczną SI.

Zdecydowałem się na samodzielny upgrade świata, aby uciec od wzmiankowanej przez Johnego siermiężności takich dla przykładu sieciowych serwerów Atari i Commodore (i przy okazji poprawiłem też geopolitykę, chociaż tego w większości sesji raczej nie widać, bo rozgrywają się bardzo blisko poziomu krawężnika). Mam nadzieję, że ta podrasowana odsłona Night City Was nie odstraszy!

Arrinera Hussarya to autentyczny pojazd, nieudany projekt polskiego przemysłu motoryzacyjnego (jej zdjęcia znajdziecie w sieci). Jedyna różnica to trzecie miejsce siedzące z tyłu dla Ryana, oryginał miał mieć tylko dwa fotele. Odzieżowy potentat Halina Obaytec też istnieje, aczkolwiek w rzeczywistości nie posiada aż tak wielkich dochodów jak jej megakorporacja w CP2020

Dla zachowania płynności fabuły (a także minimalnego poziomu realizmu) proponuję, aby po kanapki wyskoczył tylko jeden z Was, pozostali mogą siedzieć w błyskającej doczepionym kogutem Arrinerii – dzięki temu zabiegowi ograniczymy ten epizod do małej scenki, która nie wstrzyma zbyt długo biegu głównej osi fabuły. Może być?
 

Ostatnio edytowane przez Ketharian : 23-08-2021 o 22:25.
Ketharian jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem