Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 24-08-2021, 16:17   #101
Tildan
Bellis perennis
 
Tildan's Avatar
 
Reputacja: 1 Tildan ma wspaniałą reputacjęTildan ma wspaniałą reputacjęTildan ma wspaniałą reputacjęTildan ma wspaniałą reputacjęTildan ma wspaniałą reputacjęTildan ma wspaniałą reputacjęTildan ma wspaniałą reputacjęTildan ma wspaniałą reputacjęTildan ma wspaniałą reputacjęTildan ma wspaniałą reputacjęTildan ma wspaniałą reputację
Cytat:
Każdy średnio rozgarnięty Użytkownik wie, że Adminom na forach wolno więcej. A piszą tu ludzie generalnie ogarnięci. Tak więc po co robić dodatkowy wpis o tym, że Ci którzy rządzą mogą więcej?
To się może nie podobać, to może drażnić, można z tym nawet polemizować, ale się tego nie zmieni. Uwierzcie mi, wiem co mówię.
Pewien poeta - według anegdoty - spotkał się kiedyś na wąskiej ścieżce z, nieukrywającym swej niechęci wobec niego, krytykiem literackim.
- Głupcom z drogi nie ustępuję! - warknął krytyk.
- A ja zawsze chętnie to czynię. - odrzekł poeta, uchylając kapelusza.

Można by przyjąć, że ów poeta miał rację. Jednakże w słowach pisarki Marie von Ebner-Eschenbach znajdujemy - niby swoisty komentarz do owej anegdoty - niepodważalną prawdę:
"Mądry ustępuje głupiemu. Smutna to prawda, która toruje głupocie drogę do opanowania świata."

Jeśli więc nic nie spróbujemy zrobić, Bielon, to odpowiedź, czy postąpimy przyzwoicie, narzuca się sama.
 
__________________
Życie to ciągłe czekanie: na dorosłość, na miłość, na autobus, na ulubiony serial, na szczęście, na wakacje, na przyjaciela... aż w końcu na śmierć.
Tildan jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem