Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 25-08-2021, 09:57   #21
Gladin
 
Gladin's Avatar
 
Reputacja: 1 Gladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputację

- Jeżeli mogę zapytać, któż to jest Grumvaldsson - kupiec zwrócił się do Detlefa. Nie przypominał sobie, aby do nazwisko wcześniej padło.

- Bardzo mi miło - Rudolf ukłonił się w kierunku Roz. - W rzeczy samej, chętnie podejmę się współpracy w śledztwie w sprawie beczek. Żywotnie mnie to interesuje, a być może będę dysponował pewnymi informacjami, które nam ułatwią śledztwo.

- Mam jeszcze pytanie. Czy dokument bankowy, o którym mowa, to jest czek czy weksel? Kto jest obecnie w jego posiadaniu? Czy mogę go obejrzeć? Na jaką jest on kwotę? I czy możemy go zrealizować a fundusze przeznaczyć na realizację powierzonych nam zadań? - dodał na końcu Rudolf.

- Sądzę też, że mógłbym panom towarzyszyć w banku. To, że jest to bank khazadzki nie oznacza, że mnie nie wpuszczą - uśmiechnął się. - A może się okazać, że posiadam wiedzę na temat spraw bankowych, która okaże się przydatna.

Jeżeli się nie mylił, obecni używali zamiennie pojęcia czeku i weksla. To jednak nie to samo! Czyż mógł więc z czystym sumieniem pozwolić, aby tym wątkiem podążyli bez jego udziału? Jeżeli to weksel, to czy posiada jakieś klauzule?
 

Ostatnio edytowane przez Gladin : 06-10-2021 o 18:48.
Gladin jest offline