Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 25-08-2021, 10:57   #12
Asmodian
 
Asmodian's Avatar
 
Reputacja: 1 Asmodian ma wspaniałą reputacjęAsmodian ma wspaniałą reputacjęAsmodian ma wspaniałą reputacjęAsmodian ma wspaniałą reputacjęAsmodian ma wspaniałą reputacjęAsmodian ma wspaniałą reputacjęAsmodian ma wspaniałą reputacjęAsmodian ma wspaniałą reputacjęAsmodian ma wspaniałą reputacjęAsmodian ma wspaniałą reputacjęAsmodian ma wspaniałą reputację
Cytat:
Czy liczba modyfikacji z pochodzenia jest ograniczona do jednej? Albo umiejętności, albo biegłość, albo coś innego, czy też mogę zmienić kilka aspektów?
Można modyfikować według podręcznika gracza, ale dobrze jest wpierw uzgodnić z MG wszelkie modyfikacje pochodzenia i z czego wynikają. Pochodzenie to część fabularna bohatera poza grą uzasadniającą kim był i co robił zanim stał się awanturnikiem - więc dobrze, by było to spójne chociażby fabularnie i pasowało do konceptu.

Cytat:
Czy jeśli klasa i pochodzenie dają mi tą samą biegłość w narzędziach, to mam zmianę darmową?
Wtedy powinieneś wpisać obie z pochodzenia najpierw, a potem wybrać tą co się powtarza z listy umiejek klasowych. Zawsze startowo powinieneś mieć minimum 4 umiejki. 2 z klasy i 2 z pochodzenia. Niektóre klasy oferują więcej umiejek (Łotrzyk 4), i niektóre rasy startowo zaczynają już z umiejkami (np. Tabaxi czy Elfy)

Cytat:
Czy można w klasie zmienić biegłość w narzędziach na inne narzędzia?
Co o tym mówią podręczniki podstawowe i dodatki?

Dodam, że zamieniłem już w klasie biegłość w broni prostej na inną również w broni prostej, a także zmieniłem w pochodzeniu jedną z dwóch umiejętności.
Za zgodą MG, można wszystko. Normalnie, "by the book" nie jest to możliwe. Jeśli zmieniłeś, i MG wie i dał zgodę, to czemu nie?
W Tasha`s cauldron of everything są zasady na jakich można zamienić profki narzędzi, jezyki i biegłości w broni. Ale jest tam dopisek - at the DM discretion. I tyle w temacie.
 
__________________
Iustum enim est bellum quibus necessarium, et pia arma, ubi nulla nisi in armis spes est
Asmodian jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem