Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 25-08-2021, 14:18   #15
Dhorr
 
Dhorr's Avatar
 
Reputacja: 1 Dhorr ma wspaniałą reputacjęDhorr ma wspaniałą reputacjęDhorr ma wspaniałą reputacjęDhorr ma wspaniałą reputacjęDhorr ma wspaniałą reputacjęDhorr ma wspaniałą reputacjęDhorr ma wspaniałą reputacjęDhorr ma wspaniałą reputacjęDhorr ma wspaniałą reputacjęDhorr ma wspaniałą reputacjęDhorr ma wspaniałą reputację
Asmodian, przykro mi, ale mam wrażenie, że ciężko nam się zrozumieć.

Pytanie czy zrobiwszy jedną zmianę w backgroundzie, mogę nadal zrobić drugą tak, by nie odbiegać od tego co mówią podręczniki.
Czy mogę prosić uprzejmie o informację gdzie tego szukać w podręczniku Tashy? Bo rozumiem, że zasady pozwalające wprost na takie modyfikacje są stamtąd, a podręcznik gracza tego nie określa? Choć sam nie wiem, czy zwykły podręcznik gracza tego nie określa sam w sobie. Po pierwsze mówi, że te pochodzenia to są przykłady, z których można skorzystać, a po drugie jest tam użyte słowo "oraz" o którym wspomniałem wcześniej. I nie ma nigdzie informacji, że tylko jedno można zmienić.

[edit]
Jest także powiedziane, co zobaczyłem przed chwilą dosłownie dopiero:

"Gdyby postać miała otrzymać z dwóch różnych źródeł tę samą biegłość, to zamiast jej dublowania może wybrać inną biegłość tego samego rodzaju (w umiejętności albo w obsługiwaniu się narzędziami)."

Gdybym wcześniej to dostrzegł, nie poruszałbym w ogóle tej dyskusji Sprawę uważam za rozstrzygniętą
 

Ostatnio edytowane przez Dhorr : 25-08-2021 o 14:33.
Dhorr jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem