Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 26-08-2021, 15:31   #811
Brilchan
 
Brilchan's Avatar
 
Reputacja: 1 Brilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputację
Szeptanie do Kibo

Muzyk miał okazje spokojnie zjeść wszystkiego wysłuchać i przemyśleć pokiwał głową do kuzynów i uśmiechnął się - Oj tu się ubrudziliście pozwólcie, że wam pomogę i wytrę - Powiedział wskazując nieistniejącą plamkę na prawym ramieniu wykorzystał okazje żeby nachylić się i szybko szepnąć Kibo do ucha - To groźna psychopatka z wpływowej rodziny. Pamiętliwa i mściwa trzymać dystans, ale z szacunkiem Odsunął się pomachał serwetą po ubraniu kuzynów - Od razu lepiej! Już jesteście czyściutcy ! - Oznajmił głośno, choć pewnie właśnie zaplamił strój tłuszczem.

Następnie zawinął ostry patyk po szaszłyku w serwetę i schował ją do kieszeni miał przy sobie już dwie bronie, ale nigdy nie wiadomo, kiedy przyda się trzecia improwizowana.

Gaszenie Hitomi

- Nie pamiętam droga przyjaciółko czy byliśmy na ty? Wydaje mi się, że po tym, co przeszliśmy w restauracji powinniśmy być! Ale nie chcę wyjść na syna chłopskiego, co się z pouchwala, bo go państwo dopuściło do stołu - Roześmiał się gromko z własnego dowcipu.

- Nie powiesz mi, że taka dobrze wykształcona, inteligentna Panienka z dobrego domu wierzy w te teorie spiskowe o tym, że Raava pożera duszę wcieleń i przejmuje je jak marionetki? A może jest Panienka zwolenniczką teorii że skoro Duch światła i porządku jest źródłem mocy wszystkie wcielenia Awatara powinny być traktowane jako jeden byt ? - Spytał a jego głos ociekał sztuczną wręcz słodyczą i fałszywym zainteresowaniem.

- Czytałem argumenty za oboma pierwszy to zwykła propaganda anty awatarowa prawdopodobnie autorstwa Czerwonego Lotosu a drugie jest zwykłą semantyką. Tak czy inaczej Awatarowie są jednocześnie częściami całości jak i osobnymi bytami. Stare duchy nie byłby wstanie tak dobrze udawać ludzkich zachowań osobowości Awatarów są zbyt różne żeby można to było uznać za mistyfikacje. Dodatkowym argumentem byłby wizje Mistrza Tenzina, w których rozmawiał ze swoim ojcem w świecie duchów, co potwierdza niezależność Awatarów, jako osobne byty duchowe - Dorjee był pasjonatem tego typu tematyki i dyskusji ciężko było go przegadać.

- Co do naszego wspólnego znajomego cieszę się, że jest pamiętliwy mam nadzieje, że nauczy się wyciągać wnioski, bo nie ma powodów do zemsty na mnie a paradoksalnie może wiele dobrego zrobić dla świata... Raava zyskała zbyt dużo władzy nad światem śmiertelnych jej prawo doprowadziło do zbytniej stagnacji a Narody zbyt dużo wagi przywiązują do Awatara zaś same wcielenia zbyt wiele uwagi poświęcają wewnętrznemu rozwojowi. Gdyby Narody nie były tak przyzwyczajone polegać na jednym bycie być może nie doszłoby do wielkiej wojny a losy świata nie spoczywałby na barkach dzieci i nastolatków... Mistrzyni Ikki kazała mi obiecać że nie będę więcej podrywać wcieleń zła i chaosu - Znów roześmiał się z własnego dowcipu

- Ja jednak widzę, Vaatu nie, jako zło, mrok i zniszczenie to są oczywiście jego negatywne aspekty, ale na tej samej zasadzie można powiedzieć, że zbyt dużo światła oślepia a zbyt restrykcyjne prawo zniewala i blokuje innowacje oraz potrzebne zmiany. Gdyby tylko mroczny awatar zrozumiał, że może być katalizatorem zmiany na lepsze, że chaos nie jest jedynie zniszczeniem a mrok nie musi być straszny wtedy Awatar miałby konkurencje a świat musiałby zająć się sobą, bo awatary zajęliby się współzawodnictwem - Rozmarzył się.

- Ależ się rozgadałem! Tak to jest jak większość życia spędza się w bibliotece bez przyjaciół! Ikki kochanie na pewno jesteś głodna! Ja potrzebuje napić się soku z liczi z wodą, bo od tego mówienia i grania zaschło mi w gardle. Rin a ty chcesz coś zjeść? Może zaciągnijmy twojego Tatę i Siostrę do stołów? – Migmar widział, że Pan Daichi czuł się niekomfortowo w pobliżu Hitomi nie mógł go winić spróbował, więc dać mu otwarcie do ucieczki. Oczywiście Nuworyszka ze złodziejskim gliną na ramieniu pewnie za nimi podąży, ale zawsze jest to jakiś początek żeby się od niej odczepić.
 

Ostatnio edytowane przez Brilchan : 26-08-2021 o 15:42.
Brilchan jest offline