Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 26-08-2021, 17:26   #89
Col Frost
Kapitan Sci-Fi
 
Col Frost's Avatar
 
Reputacja: 1 Col Frost ma wspaniałą reputacjęCol Frost ma wspaniałą reputacjęCol Frost ma wspaniałą reputacjęCol Frost ma wspaniałą reputacjęCol Frost ma wspaniałą reputacjęCol Frost ma wspaniałą reputacjęCol Frost ma wspaniałą reputacjęCol Frost ma wspaniałą reputacjęCol Frost ma wspaniałą reputacjęCol Frost ma wspaniałą reputacjęCol Frost ma wspaniałą reputację
Siemasz, Brilchan, mordo niemyta. Kopę lat

Co do Corellii, to okupował, ale nie wiadomo do końca od kiedy, więc w sumie można to sobie spokojnie dostosować na potrzeby sesji. Także jak Tobie, szanowny MG, bardziej pasuje.

Już tak poza sesją, bardziej jako ciekawostkę, napiszę co mi się zdaje. Corellia na pewno była okupowana tuż po VIII epizodzie, bo wówczas ma miejsce akcja książki Resistance Reborn, której spora część dzieje się na wspomnianej planecie. Moim zdaniem jednak ta okupacja nie mogła mieć miejsca przed zniszczeniem Hosnian Prime przez bazę Starkiller, czego świadkami byliśmy w epizodzie VII. Dlaczego? Bo wówczas Corellia była częścią Nowej Republiki, z którą Najwyższy Porządek nie toczył żadnej wojny. On był przez Republikę lekceważony, czy też ignorowany, aż było za późno i Starkiller zniszczył jej stolicę, wraz z większością floty. Republika się rozpadła, a Porządek rozpoczął wówczas ekspansję na szeroką skalę (to ostatnie jest sugerowane w komiksie Poe Dameron). Podejrzewam, że właśnie wówczas gwiezdne niszczyciele pojawiły się na niebie Corellii.

I przy okazji pytanie. Jakie mamy podejście do spolszczonych nazw? Pojawił się już gdzieś Sokół Millenium, ale z drugiej strony używamy oryginalnej nazwy "Corellia", podczas gdy planeta otrzymała oficjalną spolszczoną nazwę "Korelia". Także ciekaw jestem których nazw powinniśmy używać?

Cytat:
Napisał Mag Zobacz post
no i też chyba Allax będzie miał okazję spotkać swoich kolegów z dawnej pracy
Przyjaciół, to on ma na cmentarzu
 
__________________
Edge Allcax, Franek Adamski, Fowler
To co myśli moja postać nie musi pokrywać się z tym co myślę ja - Col


Ostatnio edytowane przez Col Frost : 26-08-2021 o 17:31.
Col Frost jest offline