Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 01-09-2021, 19:53   #17
Ketharian
Dział Postapokalipsa
 
Ketharian's Avatar
 
Reputacja: 1 Ketharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputację
@Bielon, nie ma problemu ze zdjęciem, podeślij mi przez e-maila albo poprzez Messengera, bo kiedyś coś tam chyba między sobą pisaliśmy na FB.

@Obca, z rozpędu kliknęłaś od razu w okienko "Zapisz" w dolnej części modułu Kostnicy zamiast najpierw kliknąć w okienko "Dodaj" po prawej stronie. Wiem to na 100%, bo dawniej notorycznie robiłem ten sam błąd.

Dla wszystkich zainteresowanych krótka instrukcja korzystania z Kostnicy:

Klikamy w okienko kostki w dolnej części posta. Wprowadzamy ilość kości, którą chcemy rzucić. Wprowadzamy ilość ścianek. NIE używamy modyfikatora. Następnie koniecznie klikamy w okienko "Dodaj" po prawej stronie modułu. Wówczas w głównym oknie Kostnicy pojawi się komunikat o wykonaniu wybranego rzutu. Jeśli chcecie rzucić 5k100, to nie rozbijajcie tego proszę na pięć osobnych rzutów, tylko wpiszcie w okienko "Ilość kości" 5. Osobne rzuty wymuszone są tylko wówczas, kiedy w jednym poście trzeba rzucić kostkami o różnej ilości oczek, np. 100 i 10. Wtedy po kliknięciu w okienko "Dodaj" powtarzamy sekwencję wpisując na nowo ilość kostek, ilość ścianek i znowu "Dodaj".

Dopiero na sam koniec, po wykonaniu wszystkich rzutów, klikamy finalnie w "Zapisz". Post zostanie wtedy zmodyfikowany i nie będzie można nic więcej w nim rzucić.

I jeszcze jedna ważna kwestia: wszyscy macie Punkty Szczęścia, które służą Wam za przerzuty. Umówmy się, że jeśli macie przed sobą ważny dla postaci rzut i chcecie skorzystać z zasady PŚ, rzucacie w Kostnicy od razu 2k100 lub 2k10 zamiast jednej kostki (tylko zaznaczacie to dla mojej wiedzy w Technikaliach). Będzie to działało tak, że PŚ zostanie zużyty jedynie wtedy, kiedy pierwszy test będzie nieudany.

@Junior i @Obca, przygotuję Wam krótkie scenki fabularne nawiązujące do Waszych rzutów, ale z wyłączeniem efektu Tropienia w wykonaniu elfa. Efekty tego działania podam do wiadomości, kiedy wszyscy pozostali BG dorzucą własne wpisy, by dać i im szansę na reakcję na budzące konsternację słowa Siegfrieda!
 
Ketharian jest offline