Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 04-09-2021, 18:19   #4
Asmodian
 
Asmodian's Avatar
 
Reputacja: 1 Asmodian ma wspaniałą reputacjęAsmodian ma wspaniałą reputacjęAsmodian ma wspaniałą reputacjęAsmodian ma wspaniałą reputacjęAsmodian ma wspaniałą reputacjęAsmodian ma wspaniałą reputacjęAsmodian ma wspaniałą reputacjęAsmodian ma wspaniałą reputacjęAsmodian ma wspaniałą reputacjęAsmodian ma wspaniałą reputacjęAsmodian ma wspaniałą reputację
Cytat:
Buduję nastrój, wymyślam świat, akcje, wydarzenia i muszę przeprowadzić graczy za rączkę po scenariuszu, bo sami z siebie nie chcą dać mi niczego do zabawy.

To co piszę chyba nie jest odosobnionym przypadkiem. Powiedzcie mi proszę wieloletni doświadczeni MG jak wy sobie radzicie z takimi odczuciami ?
Zabij całą drużynę. Każ zrobić nowe postaci. Jeśli znów nie dają z siebie wszystkiego, powtórz. Do skutku albo wymiany na kogoś bardziej kreatywnego i interesującego. Niektórzy po prostu nie czują RPG, i przychodzą jedynie na piwo i precle.
Ale pamiętaj - TPK ma być fair, a podsumowanie po śmierci wszystkich konstruktywne i obiektywne.
Railroda nie wypala. On nudzi, a wrażenie jest łudząco podobne.

Cytat:
mi chodzi o całkowita bierność. Ja opisuje scenę a oni na to to stoję i patrze. Tak cały czas
Spróbuj zagrać bardziej mechanicznie. Więcej mechaniki systemu, turlania kostkami, decydowania o konkretnych działaniach mechanicznych postaci.
 
__________________
Iustum enim est bellum quibus necessarium, et pia arma, ubi nulla nisi in armis spes est

Ostatnio edytowane przez Asmodian : 04-09-2021 o 18:22.
Asmodian jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem