Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 05-09-2021, 12:45   #10
Pipboy79
Majster Cziter
 
Pipboy79's Avatar
 
Reputacja: 1 Pipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputację
Cytat:
Od około roku bawię się głównie w prowadzenie RPGów, ale w 90% swojego mistrzowania czuję, że tylko ja daję, w każdym swoim odpisie z siebie wszystko. Buduję nastrój, wymyślam świat, akcje, wydarzenia i muszę przeprowadzić graczy za rączkę po scenariuszu, bo sami z siebie nie chcą dać mi niczego do zabawy.

- Nie brzmi dla mnie jak opis dobrej zabawy w RPG. Dla mnie bierność BG jest jednym z najlepszych gwoździ do trumny aby pochować daną sesję. Bierność zabija. Jak to jedna z postaci to jakoś to tam przejdzie w tłumie. Ale jak cała grupa no to katastrofa. Zwłaszcza jak to norma a nie, że się Gracze na czymś akurat zatną w danej scenie.


Cytat:
Nie zrozumiałaś, mi chodzi o całkowita bierność. Ja opisuje scenę a oni na to to stoję i patrze. Tak cały czas .ja prowadze tylko tym których lubie lub tym którzy mnie zainteresują. Dalej jednak dzieje się to samo. Brak zaangażowania.
- Znam takie zjawisko. Niektórzy tak mają. Jak już się o tym przekonam to staram się potem omijać takich Graczy. Najtrudniej zmienić samego siebie. Więc raczej są marne szanse, że ktoś zacznie nagle grać inaczej niż zazwyczaj. Ludzie zazwyczaj uważają, że robią/grają dobrze i jak coś jest nie tak to wina leży nie po ich stronie. Nie chcą i nie lubią się zmieniać. Więc wciąż powtarzają wyuczone schematy. Dlatego tak trudno o zmiany i przełom.

Co mogę poradzić:

1 - Wywal kawę na ławę, co sądzisz o takiej sytuacji. Poproś o jakieś zmiany i daj sobie i im czas na wprowadzenie tych zmian. Turę, dwie, cztery. Powiedzmy miesiąc. Nie wiem w jakim tempie gracie ale tak aby kilka odpisów (więcej niż jeden) mieli okazję popisać. Jak nie będzie zmian to chyba czas się pożegnać. Nie ma co grać na siłę.

2 - Omiaj takich biernych Graczy jak już wiesz kto jest kto. Nie bierz ich do sesji. Bo w kolejnej sesji ludzie zwykle zachowują i grają podobnie jak w poprzednich.

3 - Ja uważam, że jak minusy przeważają nad plusami to czas pomyśleć o końcu współpracy. W danej sesji lub w ogóle. Sama zrób sobie swój rachunek do danej sesji i zobacz co wyjdzie.
 
__________________
MG pomaga chętniej tym Graczom którzy radzą sobie sami

Jeśli czytasz jakąś moją sesję i uważasz, że to coś dla Ciebie to daj znać na pw, zobaczymy co da się zrobić
Pipboy79 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem