Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 06-09-2021, 11:56   #22
Ketharian
Dział Postapokalipsa
 
Ketharian's Avatar
 
Reputacja: 1 Ketharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputację
Szanowni, weekend już za nami, więc pora podsumować to, co wydarzyło się w sesji wczoraj. Osiem wilków wychynęło z ciemności rzucając się na wybrane przez siebie ofiary. Ich cele określiłem całkowicie losowo według klucza umieszczonego wcześniej w wątku technicznym, dlatego sam czułem spore emocje naciskając na ikonkę Kostnicy. I przyznam, że na coś takiego nie byłem przygotowany. Z ośmiu bestii aż sześć zaatakowało wieśniaków i strażnika dróg, a tylko dwa Waszą drużynę - na dodatek obydwa połakomiły się na Olivię!

Pierwszą serię rzutów uzupełniłem o ciąg 6k100 reprezentujący testy Siły Woli dla NPC-ów. Wszyscy je oblali, co nawet mnie nie zdziwiło, ale dwaj zrobili to tak sromotnie - Siegfried Wunde i Oskar Fuchs - że w panice uciekli w las porzucając grupę na pastwę losu!

I teraz sytuacja taktyczna. Cztery wilki chcą zagryźć Hummela i młodego Ruprechta, dwa Olivię, jeden rzucił się na sierżanta Knappe, a ostatni pobiegł w knieję za Fuchsem. Franz i Lori znajdują się w szpicy obok strażnika dróg, toteż mogą przyjść z pomocą Knappe wchodząc w walkę już w pierwszej rundzie albo cofnąć się ku reszcie grupy, aby pomóc Olivii, Hummelowi czy Ruprechtowi (wejście w walkę w drugiej rundzie).

Pan Niers, panicz Mause i Lars stoją opodal Hochberg, mogą kontrować ataki wilków, gdy te będą gryzły panienkę albo kosztem jednej akcji osłonić ją własnym ciałem, o ile wygrają testy Inicjatywy. Opcjonalnie mogą spróbować pomóc wieśniakom albo przyjąć postawę defensywną.

Ponieważ naprawdę dużo będzie tu zależało od Inicjatywy, pozwolę sobie wykonać odpowiedni rzut w następnym poście fabularnym, abyśmy znali kolejność działania. To umożliwi Wam dokładnie planowanie posunięć w obronie skóry!

W razie pytań nie wahajcie się pisać!
 
Ketharian jest offline