Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 18-09-2021, 07:08   #1
Gladin
 
Gladin's Avatar
 
Reputacja: 1 Gladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputację
Twierdze krasnoludzkie a potrzeby fizjologiczne

Znowu ja
Tym razem czy spotkaliście się z tematem latryn w twierdzach krasnoludzkich? Zastanawiałem się, czy to ma być jakaś rozpadlina wewnątrz góry, gdzie załatwiają swoje potrzeby? Jakoś jednak wydaje mi się, że jaka to by nie była rozpadlina, to jednak zaczęłoby cuchnąć po pewnym czasie nie do wytrzymania.

Mówimy bowiem o wielkich kompleksach. A skoro wielkie, to latryn powinno być więcej, bo za potrzebą ktoś nie będzie biegał przecież wielkich odległości. Więc chyba powinni używać nocników?

Potrzeby fizjologiczne też nasuwają mi pytanie o zaopatrzeni twierdz w wodę. Bo raczej nie wyobrażam sobie, że jest to podziemna rzeka. Owszem w opowiadaniach trafią się dość często, ale jednak też do mnie nie przemawia, że każdy kompleks krasnoludzki ma takie rzeki.
Można pompować wodę gdzieś z głębin. Ale znowu, czy to realne w górach?

Czy spotkaliście się jak to jest rozwiązane? Podobnie zresztą problem powinien się przedstawiać w Podmroku, tak sądzę.

Buduję bowiem przygodę polegającą na eksploracji ruin twierdzy, mam sporo pomieszczeń opisanych i zorientowałem się, że brakuje mi takich prozaicznych informacji.
 
Gladin jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem