Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 26-09-2021, 23:59   #9
Ribaldo
Bradiaga Mamidlany
 
Ribaldo's Avatar
 
Reputacja: 1 Ribaldo ma wspaniałą reputacjęRibaldo ma wspaniałą reputacjęRibaldo ma wspaniałą reputacjęRibaldo ma wspaniałą reputacjęRibaldo ma wspaniałą reputacjęRibaldo ma wspaniałą reputacjęRibaldo ma wspaniałą reputacjęRibaldo ma wspaniałą reputacjęRibaldo ma wspaniałą reputacjęRibaldo ma wspaniałą reputacjęRibaldo ma wspaniałą reputację
Pozwólcie, że zapytam:
- To tak na serio, czy to kolejna krotochwilna sonda, jak ta o majonezie, czy banie dla jednego użytkownika?

Jeśli na poważnie, to życzyłbym sobie, aby rozważono wpisanie na ową "biała listę" następujących słów:

- chałapudrę
- skierdaszonego wądrołaja
- dziamdzie
- purwykołcia

Należy szanować kulturę języka, rzecz oczywista. W dobrym tonie jest używać pięknej polszczyzny i nie ciskanie plugawymi wulgaryzmami, co dwa wyrazy. Jednak dość zabawne jest bieganie za kimś z linijką, by dać mu po łapach z brzydkie słowo, a z drugiej strony jeszcze śmieszniejsze jest tworzenie takich list.


Widzę jednak, że moda którą zapoczątkowała Rada Języka Polskiego uznając, że słowo "murzyn" jest obraźliwe i nie należy używać go w przestrzeni publicznej, zaczyna się szerzyć. Na całe szczęście to wielce szanowne grono z RJP, nie ma żadnej mocy sprawczej i aż mnie ciarki przechodzą, gdy pomyślę że takową mogliby mieć.

I brakuje mi w tej sondzie opcji "jest mi to obojętne" Wnoszę o reasumpcję głosowania.
 
__________________
I never sleep, cause sleep is the cousin of death

Ostatnio edytowane przez Ribaldo : 27-09-2021 o 00:02.
Ribaldo jest offline