Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 27-09-2021, 14:20   #25
Campo Viejo
Northman
 
Campo Viejo's Avatar
 
Reputacja: 1 Campo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Bardiel Zobacz post

Co do reszty dyskusji... Ech, strasznie to przekombinowujecie.
Może, ale niekoniecznie Bardiel. Może Ty przekombinowujesz?
Ja lubię konkrety i fakty i nie chodzi tylko o sam noszenia sztywnego gorsetu dla zasady go noszenia. Jeżeli proponowanym przepisem chcesz mieć wyjątki od zasady, to warto ustalić najpierw jakie są te zasady. Potem można pomyśleć o luzowaniu. Wyrazy potoczne niby zakazane nie są, ale od interpretacji moda zależy jak widać jak to jest interpretowane.

Łatwiej jest przestrzegać i egzekwować przestrzegania wspólnie przyjętych zasad, gdy są intuicyjnie klarowne. Myślisz, że każdy będzie czytał białą listę, kiedy połowa forum nie wie, gdzie jest lista moderacji? Będą za to czytać wulgaryzmy wyjęte z reguły i albo się oburzać, albo pisać inne, od siebie potem tłumacząc się nieznajomością zasad. Już ustaliliśmy, że regulaminu czyta się jak instrukcję pralki co ma niby nie zwalniać z odpowiedzialności przestrzegania zasad. Bardziej bym widział tą listę jako nieformalne, zwyczajowe prawo, którego naruszenie w zaproponowanej formie nie jest ścigane z urzędu. Jeżeli kogoś oczy zabolą po przeczytaniu i zgłosi to wtedy edycja bez warnów.

Na autostradach którymi jeżdżę jest umowny przepis, że każdy jedzie do 10 mil na godzinę szybciej niż dopuszczalny limit, kiedy nie ma korków. Policja to szanuje i szanują to motoryści. Czasem jednak (jakkolwiek sporadycznie) dostać mandat od nadgorliwego stróża lub kiedy jedzie się po bandzie wyprzedzając dziesięć ponad limitem gdy ruch jest natężony lub wszyscy jadą nieco wolniej. Wtedy za urządzony brawurowo slalom powyżej limitu też zazwyczaj leci mandat.

Także, zostawiłbym w gestii modow interpretacje przytoczonych wulgaryzmów, a nie regulował wszystko regulaminem i wyjątków od niego. Po co tworzyć absurdy, gdy przy podzielonej wrażliwości estetycznej czytelników forum, ktoś będzie w imię wyjątków od reguły używał tego nagminnie lecz zgodnie z regiem?
Dlatego wolałbym, aby Mod czasem udał, że nie widzi niż żeby miał za każdym razem biegać za tym, aby karać. Ale nawet moje chciejstwo jest dziurawe, ma więcej wad niż zalet, zaczną się zarzuty o nierówne traktowanie lub donosicielstwo. Dlatego, rozumiejąc Twoją intencje, samemu używając niekiedy dosadniejszych słów, choć mi by nie przeszkadzały na forum w zaproponowanej formie, to i głosu na tak raczej nie dam. Choć jeszcze czas jest i może po głębszej refleksji zdanie zmienię lub mnie ktoś do tego przekona lepszymi od moich argumentami.
 
__________________
"Lust for Life" Iggy Pop
'S'all good, man Jimmy McGill
Campo Viejo jest offline