Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 03-10-2021, 12:28   #6
Fenrir__
 
Fenrir__'s Avatar
 
Reputacja: 1 Fenrir__ ma wspaniałą reputacjęFenrir__ ma wspaniałą reputacjęFenrir__ ma wspaniałą reputacjęFenrir__ ma wspaniałą reputacjęFenrir__ ma wspaniałą reputacjęFenrir__ ma wspaniałą reputacjęFenrir__ ma wspaniałą reputacjęFenrir__ ma wspaniałą reputacjęFenrir__ ma wspaniałą reputacjęFenrir__ ma wspaniałą reputacjęFenrir__ ma wspaniałą reputację
Każde rozwiązanie jest dla mnie OK. Na tyle ufam graczom, że wystarczy, że będą podawać wyniki, a turlać mogą tradycyjnie na biureczku, ale jak będzie wola, że korzystamy z jakiegoś systemu do turlania - ja nie mam z tym, żadnego problemu.

By czas oczekiwania nie był całkiem zmarnowany proponuję rozpocząć dyskusję na temat Legionu. Legion jest naszym bohaterem. Nie tylko będziemy grać żołnierzami wchodzącymi w jego skład i decydować o jego dalszych losach. Będziemy również opowiadać jego historię. Kronikarz (o ile się pojawi) będzie snuł nam opowieści w miarę swoich akcji i dzięki niemu poznamy jego przeszłość, początki i sławnych legionistów. Ale to dopiero początek. Tak naprawdę Legion musi stworzyć sami. Stworzyć jego tradycje, zwyczaje, formę. Możemy nad tym rozpocząc dyskusję już teraz. Może zachęci ona innych do zaangażowania się w losy naszego Legionu. Nawet niekoniecznie jako gracz, ale wierny widz mający swoje dobre pomysły, którymi mógłby się z nami podzielić.

Tutaj dla ułatwienia prac zacznę od mojego pomysłu. Wydaje mi się, że ciekawym elementem będzie jakaś metoda podkreślania swojego członkostwa w legionie. Niech osoby, które awansują z rekruta na żołnierza otrzymają legionowy tatuaż. Może on być nawet w widocznym miejscu choćby na twarzy albo na dłoni. Tatuażystą legionowym mógłby stać się kronikarz. Innym pomysłem może być coś na kształt nieśmiertelników, np Brosza i kolor broszy zależałby od rangi. Drewnianą broszę posiadali by rekruci. Stalową żołnierze, srebrną specjaliści i złotą oficerowie wyższego rejestru. Kształt broszy mógłby być stały, lub mógłby zmieniać się w zależności od specjalizacji. Dodatkowo możemy założyć, że legion otrzymał od króla określoną liczbę brosz... spora część ich Legion zostawił za sobą gdy wycofywał się z pola bitwy... Bez odznak przyszłość legionu zostanie pod znakiem zapytania... Macie swoje pomysły? Może któryś z moich wam się spodobał?

Drugi temat to wybór namaszczonego. Namaszczony to boski awatar, który towarzyszy legionowi. W chwili przegranej bitwy zjednoczone armie wspierało 3 namaszczonych. Mamy do wyboru trójkę:Shreya, Rogata, Zora.

Shreya - Skupiająca się na strategi, wojowniczka i sanitariuszka. Fajna postać jeśli będziemy rozkminiali tematy wojny i strategii oraz warstwę religijności, miłosierdzia i człowieczeństwa.

Rogata - Zmiennokształtna skupiająca się na tajemnych mocach, woląca fortele niż wybitne strategie i taktyki. Temat zemsty, badania nieodgadnionego, mistycyzmu, dzikiej natury może nawet odrobinę magii...

Zora - Wojowniczka dowodząca frontalnymi atakami, ceniąca bardziej siłę i umiejętności niż przemyślne fortele i długoplanowe działania. Ceni wielkie bitwy. Jest żądna chwały. Ciągle wystawia swoich towarzyszy na próby.

Temat splugawionych (przeciwieństwo namaszczonych, których wybierzemy 2) zostawię na później, jak wkręcimy się w budowanie legionu.

Zapraszam do dyskusji każdego, nawet jeśli ostatecznie nie znajdzie czasu, by razem z nami ruszyć do Twierdzy Niebiańskiego Sztyletu. Każdy dobry pomysł jest cenny.
 
Fenrir__ jest offline